Puzzle Yaparak Para Kazanmak

 Puzzle Yaparak Para Kazanmak

Puzzle Yaparak Para Kazanmak

Puzzle ile para kazanmak isteyen birçok kişi bulunur. Genellikle hobi amaçlı yapılan puzzle oyununu mesleğe dönüştürmek ve gelir elde etmek isteyen kişiler vardır. Bu kişiler puzzle ya da Türkçe adı ile yapboz yaparak, hazır yapbozlarını satabilir. Puzzle yapıldıktan sonra sergileme amacı ile duvara asılabilir. Dekoratif bir öge olarak da birçok evde yer alan tamamlanmış parçalar bir sanat eseri gibi kullanılabilmektedir.
Duvarında puzzle sergilemek isteyen ancak puzzle yapmaya vakti olmayan birçok kişi hazır puzzle satın almayı tercih eder. Hazır puzzle satın almak için ise birileri tarafından puzzle’nin tamamlanması gerekir. Puzzle yapıp satmak isteyen kişiler, alıcılar ile iletişime geçerek gelir elde edebilir. Sipariş usulü ile çalışmaları ve yapboz parçalarını alıcının temin etmesi de istenebilir.

Puzzle Nedir?

Puzzle parçaların birleştirildiği bir strateji oyunudur. Hafızayı güçlendirme, görsel hafızayı destekleme ve göz – el koordinasyonu gibi alanlarda oldukça etkilidir. Puzzle farklı parçalardan oluşur ve parçaların bir araya getirilmesi ile ortaya bir görsel çıkar. Genellikle kutu üstünde yer alan görselin tamamlanması ana hedeftir. Görsel tamamlandığı zaman bozulmaması için özel yapıştırıcılar ve zeminler kullanılır. Puzzle yapan birçok kişi yaptığı puzzle’yi tablo haline getirerek ev ya da ofis duvarlarına asabilmektedir. Puzzle tek başına yapılabileceği gibi kalabalık arkadaş grupları ile de puzzle yapılabilir. Puzzle parça sayıları genellikle puzzle’nin kaç kişi yapılabileceği hakkında da ipucu verir. Yaşlara göre ayrılan puzzle çeşitleri de bulunur.

Puzzle Parçaları Nasıl Birleştirilir?

Puzzle parçalarını birleştirmek için bir ana görsele ihtiyaç vardır. Parçalar bir araya geldiğinde ortaya çıkacak olan görselin önden biliniyor olması gerekir. Bu parçalar, ana görsele göre bir araya getirilir. Puzzle parçaları birleştirirken hem görsel üzerinden hem de parçaların birleşim noktaları üzerinden stratejik olarak hareket edilir. Parça sayısı arttıkça puzzle’nin zorluğu da artmaktadır. Az parçaları puzzle’leri birleştirmek daha kolayken çok parçalı puzzle’leri birleştirmek daha zor olabilmektedir.

Evde Puzzle Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde puzzle yapmak ve yaptığı puzzle’yi sadece hobi amaçlı kullanmak istemeyen kişiler satış işine girebilir. Evde yapılan puzzle’ler eğer istenir ise sipariş usulü ile yapılabileceği gibi doğrudan kişi kendi zevkine ve seviyesine göre de puzzle seçebilir. Evde puzzle yapıp satmak isteyenlerin öncelikle hedef kitlesini iyi belirlemesi gerekir. Hazır puzzle satışı için freelance siteler kullanılabileceği gibi kişiler kendi platformlarını da kurabilir. Bu platformlar üzerinden şehir içi, şehirler arası ya da yurt dışına satış yapılması da muhtemeldir. Alıcının olduğu adrese gönderim yapıp yapmamaya puzzle yapan kişi karar verebilir.

Puzzle Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Puzzle yaparak gelir elde etmek isteyen birçok kişi bulunur. Evde hobi olarak yapan ve bir süre sonra birikmeye başlayan yapbozları elden çıkarmak isteyenler de vardır. Hobisini paraya dönüştürmek isteyen kişiler puzzle yaparak hedeflerine ulaşabilir. Çok niş bir kitlesi bulunan yapboz alım satım işinde network önemlidir. Para kazanmak isteyenlerin, hedef kitlelerini ve alıcıları iyi seçmesi gerekir. Yaygınlık kazanması ve görünürlük arttırmak için de çalışmaların yapılması önem taşır. Görünürlüğü olan kişiler kolaylıkla puzzle yaparak para kazanabilir ve yaptıkları her yapbozu kolayca satabilir.

Puzzle Paketleyerek Para Kazanılır Mı?

Puzzle paketleyip para kazanmak isteyenlerin öncelikle nerede ve nasıl satış yapacaklarını belirlemeleri gerekir. Hazır puzzle satın alacak olan alıcılar ile nerede buluşulacağının araştırılması ve buna göre puzzle işine girilmesi tavsiye edilir. Hazır puzzle satın almak isteyen birçok kişi bulunur. Puzzle paketlemesi yaptıran farklı işletmeler bulunur. Parçaların bir araya getirilmesi ve paketlenmesi gibi süreçler için freelance çalışma izni veren şirketler ile iletişime geçilebilir.

Yapılan Puzzle Setleri Nerede Satılır?

Hazır puzzle satış yeri olarak kullanılacak iki temel platform bulunur. Bu platformlardan biri yüz yüze, fiziksel ortamda satış yapmaktır. Stant açmak, etkinliklerde yer almak, girişim platformları ile ortaklık sağlamak fiziksel ortamda satış yapılmasını kolaylaştırır. Bir diğer platform ise dijital kanallardır. Freelance siteler kullanılabileceği gibi kişiler sosyal medya platformlasrı üzerinden de hesap açarak hazır puzzle satışı yapabilir. Eğer sosyal medya üzerinden satış yapılacak ise güvenilir olmaya ve sosyal medya yönetimini profesyonel yapmaya özen gösterilmelidir.

Puzzle Yaparak Para Kazanmak için Puzzle Nereden Alınır?

Hazır puzzle satmak için öncelikle kutu halinde satılan ve henüz yapılmamamış puzzle almak gerekir. Puzzle birçok yerden alınabilmektedir. Çevrim içi alışveriş kanalları kullanılarak puzzle satın alınabileceği gibi oyuncak ve strateji oyunları satan fiziksel mağazalardan ve kitapçılardan da yapboz alınabilir.

Bir Puzzle Kaç Günde Tamamlanır?

Puzzle tamamlama süresi puzzle’nin kaç parça olduğuna göre değişir. Puzzle parça sayısı az ise puzzle siparişi kısa sürede tamamlanır. Puzzle yapıp satmak isteyen kişiler eğer çok parçalı puzzle siparişi almış ise çalışma için ayrılacak vakte göre puzzle’nin tamamlanması da değişecektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın