Düşük Sermayeli İş Fikirleri 2020

 Düşük Sermayeli İş Fikirleri 2020

2020 Az sermayeli iş fikirleri, dış mekan fotoğrafçılığı, ev yemekleri restoranı işletme, internetten ayakkabı ve tişört satışı gibi uygun başlangıç sermayesi ayrımı ile yapılabilen seçeneklerdir. Düşük sermayeli iş fikirleri ile aylık minimum 2.500 ila 4.000 TL arasında kazançlar elde edilir.

Düşük Sermeyeli İş Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Az sermayeli dış alan fotoğrafçılığı, açık havada yapılan düğün, parti, doğum günü gibi organizasyonlarda fotoğraf çekimlerini gerçekleştiren bireylerin mesleğidir. Düşük sermaye ile yapılan bu iş kolundan, müşteri çevresinin genişlemesi ile aylık 5.000 TL’ye varan kazanç elde edilir. İşe başlangıç için gerekli olan sermaye ise sadece fotoğraf makinesi ve ışık ekipmanını almak için kullanılır. Bu kapsamda ortamda 5.000 TL  gibi bir rakam işe başlangıç için kullanılır.

Ekipmanların alımı ardından çekilen örnek fotoğrafların sosyal medya hesaplarına koyulması ve dış çekim fotoğrafçılığı için iletişim bilgilerinin verilmesi üzerinden ve ya organizasyon firmaları ile görüşme yolu izlenilerek yapılır.

Düşük Sermeyeli İş Ev Yemekleri Restoranı İşletme

Az sermeyeli ev yemekleri kafesi işletmeciliği, küçük ölçekli bir dükkan kiralama, firma açılışı ve ev yemeklerini hazırlanama işlemleri için ortalama 10 bin TL harcanarak gerçekleştirilen bir iş koludur.

Ev yemeklerini evde yaparak, metrekare bakımından yeterli alana sahip olan ve kirası uygun olan bir dükkanda satış yapmak az sermaye gerektirdiği gibi, ilerleyen süreçte aylık yüksek kazançlar kazandırır.

Damacana su bayiliği veren firmalar başvurusu ve şartları ile ilgili bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Düşük Sermayeli İş İnternetten Ayakkabı Satışı

Az sermayeyle web’den ayakkabı satışı, birden fazla ayakkabı üreticisi fabrikadan toptan ve ucuz fiyata ayakkabı alarak, bu ürünleri İnstagram hesabı üzerinden satmak anlamına gelir.

Düşük sermayeli iş fikirleri kapsamında, İnstagram hesabı üzerinden özellikle spor ayakkabıların satışı yapılır. Ürün stoğu yapılmayacağı ve siparişlere göre ayakkabılar satılacağı için bu iş için 5.000 TL başlangıç sermayesi gerekir. Alınan birkaç farklı modelin görselleri, özellik bilgileri ile birlikte İnstagram hesabında paylaşılarak, gelen alım talepleri yanıtlanır.

Düşük Sermayeli İş Tişört Satışı

Az sermayeyle tişört satmak için her hangi bir tekstil toptancısından bütçeye uygun belirli adette tişört alınır, kumaş boyası veya baskı tekniği ile düz tişörtler üzerine figürler uygulanıp, ürünler İnstagram üzerinden satılır. Tişörtlerin ve baskı malzemelerinin alınması için ise 5 ila 6 bin TL sermaye yeterlidir.

Bir İnstagram hesabı açılarak, tasarlanan tişört’lerin görselleri ve üstüne uygulanan figürlerin anlamları düğer kullanıcılar ile paylaşılır. Profil hesaplarına iletişim numaraları eklenerek, gelen siparişlere yanıt verilir. Düşük sermayeli iş fikirleri arasından tişört satışı ile aylık ortalama 3.000 TL kazanç elde etmek mümkündür.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın