Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

 Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli müşteri olmak, diğer adıyla gölge müşteri olarak çalışmak sizin için mükemmel bir ek gelir kapısı olabilir. Müşteriye hizmet veren ve diğer adıyla gölge müşteri yani denetçi olarak iş takibi yapabilirsiniz. Gölge müşteri iş ilanları ve iş veren firmalar hakkında sizler için araştırmalar yaptık.

Öncelikle gizli müşteri nedir ve ne kadar para kazanır?

Müşteriye hizmet veren ve diğer adıyla gölge denetçi denen kişiler ne iş yapar. Firmaların şubelerine normal bir müşteri olarak giderek hizmet kalitesini ölçen ve değerlendiren kişiye gölge müşteri denir. Gizli müşteri işi olan bu gölge müşteri denetçilerinin işi, denetledikleri birimlerde firmaların istediği ölçüde hizmet verilip verilmediğini kontrol etmektir.

Gizli müşteri işini yapacak olanlar verilen iş yerlerine, bir müşteri gibi giderek kendisine nasıl davranıldığını ve müşterilerle ilgilenip ilgilenilmediğini araştırır. Daha sonra bunları raporlayarak çalıştığı firmaya internet üzerinden e-mail yoluyla gönderir. Bu şekilde ek gelir olarak para kazanır. Gün geçtikçe sayısı artan gizli müşteri firmaları ek gelir olarak çalışmak isteyenler için oldukça iyi bir fırsattır.

gizli müşteri olmak istiyorum

Gizli müşteri olmak zor bir iş midir?

İnternet üzerinde gizli müşteri olarak arama yaptığınız zaman karşınıza birçok firma çıkmaktadır. Size uygun olan firmalara başvuru yaparak bulunduğunuz şehirde çalışabilirsiniz. Oldukça kolay ve zahmetsiz olan bu ek gelir kazandıran iş bir o kadarda keyiflidir.

Genellikle 18 ile 60 yaşları arasında olanların tercih edildiği bir iştir. Her yıl gelişen ve büyüyen firmalar iş kalitelerini ölçmek için bu şekilde denetimler yapıyor. Doğal olarak bu hizmeti veren firmaların gelirleri de bir o kadar artıyor.

İyi Bir Gözlemci Olmalısınız

Gizli müşteri olmak isteyen kişilerin çok iyi bir gözlemci olması ve tüm olan biteni izlemesi gerekmektedir. Gözlemci olan kişi çevresini, çalışanları, ürünleri çok iyi gözlemlemeli. Bunu yaparken etrafındakilerin anlamayacağı şekilde yapılan tüm faaliyetlerini gözlemlemeli ve not etmelidir. Kesinlikle müşteri gibi davranarak rol yapacaksınız. Aksi halde sizin gizli müşteri olduğunuzu anlar ve işlerin gerçek yüzünü gizlerler.

gizli müşteri olmak için ne yapmalıyım

Gizli müşteri olmak ne kadar para kazandırır

Gizli müşteri ücretleri için bu konuda hizmet veren firmalarında kazançları birbirinden farklı oluyor. Mesela bir saat çalışarak 10 ile 50 TL arasında para kazanırsınız. Sadece hafta sonları bile bu işi yaparsanız 250 – 300 TL civarı bir ek kazanç elde edebilirsiniz. Eğer gün içerisinde sürekli boş zamanınız olması halinde bu işi yapmak oldukça karlıdır. Bu iş için size telefon gelir ve çıkıp verilen yerlere giderek denetleme yaparsınız.

Ayrıca iyi ve düzenli çalışırsanız size promosyon olarak hediye çeki ve bazı promosyonlarda verilir. Her verilen işe de gitmek zorunda değilsiniz.

Nasıl ve nerelere başvurabilirim

Artık ülkemizin hemen hemen tüm illerinde bu tür hizmetleri veren araştırma firmaları vardır. Bu işi yapmayı düşünüyorsanız internet üzerinden çokça iş ilanı veren firmalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca çevrenizde bulunan pazarlama firmalarına da başvuruda bulunabilirsiniz. Bu iş için üniversite mezunu olmanız da gerekmiyor. Cinsiyet ayrımı yok, fakat iç giyim mağazaları gibi yerlere daha çok kadınları tercih ediyorlar.

Gittiğiniz yerlerdeki size olan davranışları ilgi ve alakalarını iyice aklınıza yazmanız gerekiyor ki rapor verirken unutmayın. Bu işi yıllardır yapan ve ek gelir elde eden birçok insan vardır.

Gizli müşteri firmaları sayısı gün geçtikçe artarken bu firmalardan bazıları şunlardır.

1 – Roni araştırma

2 – 4service-group araştırma firması

3- Tr-trio araştırma

4 – Ipsos Türkiye araştırma

5 – Birleşik araştırmacılar

6 – 7P TTG Pazar araştırma ve danışmanlık firması

Tabi bu kadarla sınırlı olmamakla beraber internet üzerinden arama yaparak birçok gizli müşteri hizmeti veren firmalara ulaşabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın