2020 EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

 2020 EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

EFT ücreti almayan bankalar sayesinde EFT işlemleriniz için ek ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Özellikle bankaların fiziksel şubelerini ziyaret ederek işlem yapmanız halinde EFT ücreti ödersiniz. Ancak EFT ücreti talep etmeyen bazı bankalar da bulunur. EFT ücreti almayan bankalar içerisinde bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kuveyt Türk,
  • CEPTETEB,
  • Enpara,
  • ING Bank.

EFT işleminde farklı bankalar arasında para transferi yapmış olursunuz. Para bir hesaptan diğerine taşınmış olur ve genellikle transfer edilen para miktarına göre müşterinin ödemesi gereken belli bir ücret vardır. Ancak aşağıda ismi geçen bankaların belirtilen kanallarını kullanırsanız, EFT yapmak için ek ücret ödemenize gerek kalmaz, paranız cebinizde kalır.

Enpara’da EFT Ücreti Yok

Enpara QNB Finansbank’ın dijital bankacılık hizmetidir. Enpara üzerinden EFT yapmanız halinde EFT ücreti ödemiyorsunuz. Bankacılık işlemleri masrafsız bir şekilde halledilmiş oluyor. Banka tamamen dijital ortamda var ve şubesi bulunmuyor. Diğer işlemlerin ücretsiz olmasının nedeni budur. En para üzerinden işlem yapmak için mobil uygulamaları, QNB Finasnbank ATM’lerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca KOSGEB girişimci desteği nedir, nasıl alınır? Bilgilerine bakabilirisniz.

CepteTeb ile EFT Masrafından Kurtulun

CEPTETEB Türk Ekonomi Bankası’nın kısaltılmış adıdır. Dijital bankacılık hizmeti olan CEPTETEB sayesinde EFT ve diğer pek çok bankacılık işlemlerinde para ödemeniz gerekmiyor. CEPTETEB üzerinden işlem gerçekleştirmek için mobil uygulamayı, TEB ATM’lerini, internet şubeyi kullanabilirsiniz. CepteTEB ile yüksek meblağlarda bile EFT yapabilir, para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Cepte TEB indirmek için Apple Store ya da Google Play’i ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

ING Bank EFT Ücreti Talep Etmiyor

ING Bank EFT ücreti istemeyen diğer bankalar arasında yer alıyor. E turuncu ve Turuncu hesap kullanan müşteriler, EFT ücreti ödemiyor. Ancak EFT ücreti ödememek için müşterilerin mutlaka bankanın internet şubesini ya da mobil uygulamasını kullanması gerekiyor. Banka mobil uygulaması hem Google Play hem de Apple Store üzerinde ücretsiz olarak bulunuyor.

Kuveyt Türk’te EFT Ücreti Ödemeyin

Kuveyt Türk katılım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. Bankanın şubelerine giderek bankacılık işlemlerinin tümünü halledebilirsiniz. Ancak eğer ben EFT ücreti ödemek istemiyorum derseniz, bankanın fiziksel şubelerine gitmek yerine bankanın internet şubesini kullanmanız ya da mobil uygulama kanalından faydalanmanız gerekiyor. Eğer telefonunuz IOS işletim sistemini kullanıyorsa Apple Store üzerinden, telefonunuz Android kullanıyorsa da Google Play üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Mobil şube üzerinden yalnızca EFT işlemleri değil, diğer bütün bankacılık işlemlerini de hızlı şekilde halledebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın