Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada göçmenlik müracaatı yapmak için Express Entry üzerinden hesap oluşturmak ve başvuru talebini iletmek gerekir. Kanada göçmenlik başvurusu için internetten https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry.html adresine giriş yapınız. Ana sayfanın sağındaki,“Bir hesap oluşturun“ başlıklı menüye tıklayınız. Ardından profil ve şifre oluşturmak için bir dizi işlem sayfası çıkmaktadır. Kişi yeni bir şifreyi ilk tabloda belirlemelidir. Ardından eğitim, yabancı dil, sınavlar, Kanada’da bulunan aile veya eş hakkında bilgileri diğer sayfalardaki tablolara girmelidir. Son bölümde “kaydet ve başvur“ seçeneğine tıklayınız. Bu başvuru havuzu üzerinden tüm başvurular toplanır ve Kanada tarafından değerlend.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları Neler?

Başvuru koşulları şunlardır:

  • Kanada’da yaşayan bir kişi ile ilişkinin olması, bir aile bireyi veya aile bireyi değilse yakınlığın kanıtlanabileceği bir kişi olmalıdır.
  • Kanada göçmenlik başvurusu için Express Entry havuzuna dil ve eğitim bilgileri net şekilde verilebilmelidir.
  • Fransızca veya İngilizce bilinmelidir.
  • Kişinin kendisine destek verebilecek, onu işe alabilecek veya sponsor olacak bir kurumu Kanada’da bulmuş olması gerekir. Bulunan ilgili kurumdan davet alanlar göçmenlik başvurusu yapabilirler.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Puanı Nedir?

Kanada göçmenlik müracaatı puanı, Express Entry üzerinde oluşturulan profilin bilgileri üzerinden hesaplanan puandır. Bu puana göre göçmenlik teklifleri kişilere iletilmektedir. Puanı yüksek olan adaylar Kanada’ya göçmen olarak davet edilirler. Sitem, kapsamlı sıralama adı verilen CRS üzerine inşa edilmiştir.

Hesap sahibinin iş deneyimleri, kişisel bilgileri, dil bilgisi, iş teklifi ve ya daha önce alarak sisteme girdiği davetiye, eşinin yabancı dil bilgileri dikkate alınarak bir puan hesaplanır. Kişi donanım açısından ne kadar önde ise puanda o kadar yüksek olur ve göçmenliğe kabul şansı artar.

Girişimciler İçin Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları Neler?

Girişimcilerin başvuru koşulları:

  • 300.000 dolarlık ticari mülke sahip olma,
  • En az adet Kanada vatandaşı çalışana sahip olma,
  • Kanada’da yapılacak iş hakkında diğer ülkelerde en az 3 yıl faaliyet göstermiş olmak ,

Bu şartları sağlayan girişimciler, Kanada’ya giderek orada işlerini kurmak için göçmenlik başvurusu yapabilirler. Eğer Kanada’da bir şirket açılacak ise Express Entry üzerinden yapılan başvuruda ayrıca iş amaçlı gidiş yapılacağını açıklamalısınız. Ve bu şartlara uygunluk taşımalısınız.

International Experience Kanada Göçmenlik Başvurusu Nedir?

International Experience , 18 ile 35 yaş arasında olan ve Kanada’ya gitmek isteyen öğrencilerin yapması gereken başvurudur. IEC programı göçmenlik başvurusu için https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/iec/apply-work-permit.html adresine internetten erişilip, ana sayfadaki “başvurmak için davet al“ seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından gelen ilk sayfada şifre belirlenmektedir. Daha sonra gelecek forma kimlik, eğitim, yetenekler, deneyimler, sınavlar, yabancı diller hakkında tüm bilgileri girilerek, kayıt yapabilirsiniz.

Bu göçmenlik başvurusu dünyadaki 36 ayrı ülkede eğitim gören 18 ile 35 yaş arasındaki öğrencilerce yapılmaktadır. Profil oluşturanlar, eğer sistem üzerinden davet alırlarsa, Kanada’ya geçici bir ikamet ile gidebilirler. Kanada göçmenlik başvurusu yaparken öğrenci statüsü içinde oldukları için geçici ikamet ardından IEC programı sayesinde kalıcı ikamet almak için başvurabilirler.

Ayrıca Türk Telekom Altyapı Başvurusu hakkında da bilgi alabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın