Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

 Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

Çanta Tasarlayarak Para Kazanmak

Evden çanta satışı günümüzde iş hacmi en geniş alanlardan biridir. Tasarım yeteneği bulunan kişilerin sık tercih ettiği bu yöntemler ile kısa sürede iyi bir ek gelir elde edilmesi mümkündür. Günümüzde birçok kişi özellikle online platformları kullanarak evde tasarladıkları çantaları satarak kazanç elde edebilmektedir. Yaratıcılığınızı kullanarak tasarlayacağınız el yapımı çantalar ciddi bir satış rakamına bile ulaşmanızı sağlayabilir.
Geçmişten günümüze el yapımı çantalar her zaman ilgi görmektedir. Özellikle yaratıcılığınızı kullanarak yapacağınız tasarlayacağınız bu çantalar iyi bir satış başarısı elde etmenizi sağlayabilir. Çanta tasarlayarak para kazanmak isteyenlerin ne tür çantalar tasarlayabileceklerini belirlemeleri önemlidir. Sonrasında ufak bir maliyet hesaplaması ile tasarım aşamasına geçebilirler.


Çanta Tasarlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Toptan çanta alıp satmak alternatif bir iş fikri olsa da alternatif olarak çanta tasarlayarak satışını gerçekleştirmek de mümkündür. Çanta tasarlayarak para kazmak için birçok yol bulunuyor. Bu yollar arasında ilk sırada tasarladığınız çantaları online platformlar üzerinden satmak yer alacaktır. Sosyal medya platformları veya online satış siteleri bu konuda size yardımcı olabilir.
Evde çanta tasarımı hakkında daha önce herhangi bir deneyiminiz yoksa elbette bu işi öğrenmeniz gerekecektir. Hangi malzemeleri kullanacağınız ve tasarımı nasıl yapacağınız konusu hakkında çeşitli kurslara katılarak veya internetten bu alanda eğitici videolarını izleyerek de işe başlayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı asla sınırlamadan gerekli malzemeleri temin ederek özgün tasarımlara sahip el işi çantalar tasarlayabilir ve güvenle satışını gerçekleştirebilirsiniz.

El Yapımı Çanta Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bayan çanta kar marjı her zaman yüksek olan iş kollarından biridir. Özellikle son yıllarda hazır üretim çantalar dışında el yapımı çanta çeşitleri de bu kapsamda tercih edilmektedir. El yapımı çanta yapmak için bu nedenle standart bir yöntem bulunmaz.

El yapımı çanta tasarımı yapmak için gerekli malzemelerden bazıları ise şunlardır:

 • Çanta gövdesi için kullanılacak kumaşlar temin edilmelidir.
 • Dikiş malzemeleri ve araç – gereçleri alınmalıdır.
 • Fermuar, düğme, askı ve sap malzemeleri temin edilmelidir.
 • Kurdele, boncuk ve aplikler gibi süsleme malzemeleri alınmalıdır.
 • Kalıp veya desen bulunmalıdır vb.

Kaliteli bir çanta tasarımı yapmak için temel unsur kaliteli malzemelerin tercih edilmesi olacaktır. Bu malzemeler arasında doğru dikiş ve yapıştırma yöntemleri ile bir araya getirilmesi gerekiyor. Tamamen tasarıma göre evde çanta yapımında ihtiyaç duyulacak malzemeler farklılık göstermektedir.

Evde Bez Çanta Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bez çanta dikimi ve tasarımında birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Evde bez çanta tasarlayarak bu ürünleri satmak isteyenler mutlaka bu alanda deneyim sahibi olmalı ve gerekli eğitimleri almaları gerekecektir. Bez kumaş, dikiş ve diğer malzemeleri temin ettikten sonra yapacağınız modele göre sırasıyla işlem adımlarına geçilmelidir.

Evde bez çanta tasarımı yapmak için kısaca şu adımların takip edilmesi gerekecektir:

 • Tasarlanacak model ve ölçüler belirlenir.
 • Kalıba ve modele göre kumaşlar kesilir.
 • Çantanın yüzeyi hazırlanır.
 • Çantanın gövdesi dikilir ve alt kısmı eklenir.
 • Askıları eklenerek çanta ağzının dikim aşamasına geçilir.
 • Tasarım detayları eklenir ve süslemeler tamamlanır.

Çanta tasarımında standart bir yöntem bulunmaz. Bu nedenle hangi modeli yapabileceğinize iyi karar vermek önemlidir. O modele göre farklı tasarım adımlarının takip edilmesi gerekebilir.

Çanta Tasarımı Yapmanı Maliyeti Ne Kadar?

Evde çanta tasarımı yapmanı maliyeti kişiden kişiye değişmektedir. Tercih edilecek malzemeler, malzeme kalitesi ve diğer etkenler maliyet hesaplamalarının değişmesine neden olmaktadır. Ne tür çantalar tasarlayacağınızı belirledikten sonra buna uygun bir maliyet hesaplaması yapmanız önerilmektedir.
Çanta tasarımı yapmadan önce çalışacağınız firmaları iyi belirlemek önemlidir. Uygun maliyet hesaplamaları ile yüksek kârlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Üretimde ihtiyacınız olacak malzemeleri bir kere temin etmeniz yeterlidir. Sonrasında sadece çanta kumaşı ve tasarımda kullanılacak diğer malzemeler temel giderleriniz arasında yer alacaktır. Çanta tasarlayarak para kazanmak isteyenlerin iyi bir piyasa araştırması ile hızlı sonuçlar almaları mümkündür.

Tasarladığım Çantaları Nasıl Satabilirim?

e – ticaret çanta satmak bir seçenek olsa da alternatif birçok farklı yöntem takip edilebilir. İlk olarak çantalarınızın tanıtımını yapmak için bir sosyal medya hesabı açmanız önerilir. Bu sayede hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşma şansınızı artırabilirsiniz.

Evde çanta tasarlayarak satış yapmak için tercih edebileceğiniz yöntemlerden bazıları şunladır:

 • Sosyal medya platformları,
 • e – ticaret ve ikinci el satış siteleri,
 • Bitpazarları, kermesler, el işi fuarları vb.

El işi aksesuar ve ürünler satan firmalar ile iş bağlantısı kurarak da kazanç elde etme şansınız mümkündür. Bulunduğunuz yerdeki bijuteri ve aksesuar dükkanları ile görüşerek ve panayır, kermes gibi çeşitli etkinliklere katılarak çantalarınızı satabilirsiniz.

En Çok Hangi El Yapımı Çanta Modelleri Satılıyor?

Bez çanta modelleri günümüzde el yapımı çanta tercihlerinde en sık talep gören ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle farklı tasarımlara sahip ürünler geniş kitlelere tarafından ilgi görmektedir. El yapımı çanta tasarımlarında hayal gücünüze göre yüzlerce farklı tasarım yapmanız mümkündür.
Bohem tarzı çantalar, tote çantalar, hasır çantalar, bez çantalar, çapraz dikiz çantalar ve kişiselleştirilmiş çantalar bu kapsamda ilk sırada yer almaktadır. Popüler çanta modellerini araştırarak ve gözlemleyerek daha tasarladığınız çantaların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Çanta Tasarlayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Pazarda çanta satmak iyi bir seçenek olsa da online satış platformlarını da mutlaka değerlendirmeniz önerilmektedir. Elbette ürünlerinizin özelliklerine ve talebe göre elde edeceğiniz kazanç miktarı da değişecektir.
Çanta tasarlayarak para kazanmak isteyenler için standart bir hesaplama yapmak imkansızıdr. Kişiden kişiye değişen oranlarda gelir elde edilebilir. Çanta tasarlayarak para kazanmak için maliyetleri en aza indirmek ve kaliteli ürünler tasarlamak en önemli unsurdur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın