Az Sermayeyle Yapılabilecek İşler Nelerdir, Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

 Az Sermayeyle Yapılabilecek İşler Nelerdir, Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Az sermayeyle yapılabilecek işler içerisinde bazıları şunlardır:

  • Yarasa gübresi satılabilmektedir.
  • Çiçekçi dükkanı açmak; az sermayeyle yapılabilecek işler içerisindedir.
  • Catering hizmeti verilebilmektedir.
  • Teraryum ve minyatür bahçe yaparak para kazanılabilmektedir.
  • Danışmanlık hizmeti ile kazanç sağlanabilmektedir.
  • Yaşam koçluğu yapılabilmektedir.

Az Sermaye İle Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Doğum ve bebek fotoğrafçılığı; günümüzde sosyal medyanın etkisinin artması ile beraber, önü açılan bir meslek olmuştur. Ebeveynlerin doğum anını ölümsüzleştirmek istemesi ile beraber birçok fotoğrafçı bu alanda da hizmet vermektedir. Fotoğrafçılık yapabilmek için gerekli ekipmana sahip olabilecek bir sermaye yeterli olmaktadır. Ancak fotoğrafçılık konusunda bir bilgi birikiminin olması gerekmektedir. Kaliteli bir hizmet verilmesi durumunda, zaman içerisinde müşteri portföyünü genişletip kazancı iki katına çıkartmak mümkün olmaktadır.

Az Sermaye İle VİOP’ta İşlem Yaparak Para Kazanmak

VİOP’ta işlem yapmak için piyasa hakkında detaylı bir bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olarak da bilinmektedir. Hisse senedi, döviz, altın, endeks ve emtia gibi birçok alanda işlem yapılabilmektedir. Güvenli yatırım yöntemleri içerisinde yer almaktadır. VİOP hakkında gerekli bilgilere sahip olanlar; az bir sermaye ile olumlu sonuç alabilmektedirler. Az sermaye ile yapılabilecek işler içerisinde, donanım gerektiren bir iştir.

Ayrıca KOSGEB faizsiz kredi şartları bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Az Sermaye İle Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Solucan gübresi üretim tesisi, son yıllarda tercih edilen yatırımlardan biridir. Tek seferliğine 150.000 adet civarında kırmızı Kaliforniya solucanının alınması ile beraber para kazanılabilmektedir. Alınan solucanlar 3 aylık periyotlarda sayılarını ikiye katlayacağı için tekrar solucan alınması gerekmemektedir. 40 metrekarelik kapalı bir alan ile 7 metrekarelik bir reaktör yeterli olmaktadır. Büyük sermaye yatırmadan, büyük ölçekte para kazanabilmenin mümkün olduğu bir iştir.

Az Sermaye İle Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar yetiştiriciliği yapacak olanların hangi mantar türünü yetiştireceklerine karar vermeleri gerekmektedir. Ayrıca yapacakları yetiştiricilik faaliyetinin boyutunu da belirlemeleri gerekmektedir. Mantar yetiştiriciliği, süreci kolay olan bir faaliyettir. Bu sebeple günümüzde birçok girişimci mantar yetiştiriciliğini tercih etmektedir.

İstiridye mantarı, kültür mantarına göre daha nadir bulunduğu için pazarlama alanı da daha geniş olmaktadır. İstiridye mantarı yetiştirmek isteyenlerin 50 metrekarelik bir alana sahip olmaları gerekmektedir. Bunun için de ortalama 5.000 TL’lik bir sermaye ile başlamaları gerekmektedir. Sadece birkaç ay içerisinde başlangıçta koydukları parayı çıkartarak kar etmeye başlamaları mümkün olmaktadır. Az sermayeyle yapılabilecek işler içerisinde en karlı olanlardandır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın