Kolay İş Bulmanın Yolları Nelerdir ?

 Kolay İş Bulmanın Yolları Nelerdir ?

Kolay iş bulmanın yolları nelerdir diye arıyorsanız. Öncelikle size söylemeliyiz ki yattığınız yerden kimse sizi işe almayacaktır. İş bulmayı kolaylaştıran özelliğiniz tecrübeleriniz ve yetkinliklerinizdir. Sürekli kendisini geliştiren ve yeni şeyler öğrenen bireyler iş bulma konusunda daha avantajlı bir konumda olmaktadırlar. Sizde kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Çalışmak istediğiniz sektördeki uygulamaları yada çalışma tarzlarını araştırıp öğrenmeli ve bu konularda kendi çabalarınız ile belirli bir yetkinlik seviyesine ulaşmalısınız. Eğer bunu yaparsanız göreceksiniz ki iş bulmakta zorlanmayacaksınız.

Kendinizi geliştirmelisiniz.

kişisel gelişimin önemi

Eğer siz kendinizi geliştirirseniz değerlenirsiniz. Değerli olanında talibi çok olacaktır. Örneğin gazetecilik alanında çalışmak istiyorsanız.  Kendinizi yazım teknikleri ve fotoğrafçılık gibi alanlarda geliştirmelisiniz. Bir iş başvurusuna gittiğinizde size sorulan “şunları biliyor musun?” Şeklinde ki sorulara ne kadar evet cevabı verebilirseniz. Diğer adaylardan o derece öne geçersiniz.

Freelancer olabilirsiniz.

freelancer işler nelerdir
Freelancer Nasıl Olunur, Freelance işler nelerdir.

Ben birilerinin yanında çalışmak istemiyorum kendi işimi yapmak istiyorum diyorsunuz ama paranız bulunmuyor. Merak etmeyin, günümüzde hızla yükselen yeni nesil bir iş kolu var. Freelancer yani özgür çalışan olabilirsiniz. Edindiğiniz tecrübe ve bilgileri insanların hizmetine birçok freelancer platformu ile sunabilirsiniz. Bu platformlarda sizin gibi birçok kişi bulunmaktadır. Kendi belirlediğiniz fiyatlar ile insanlara hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Bu tip platformların en büyük avantajı sizi ulusal yada global olarak pazarlamalarıdır. Siz ürünlerinizi ve yeteneklerinizi oluşturduğunuz ilanlar ile yayınlarsınız. Müşterileriniz ise onlarca seçenek arasında gezinip sizin ilanınıza sipariş verirse işi alırsınız. Mekandan bağımsız olması sayesinde ülkenin yada Dünya’nın her hangi bir yerindeki birisinden sipariş alıp işi teslim edebilirsiniz.

Size iş bulmanızı kolaylaştıracak birkaç yöntem söyleyebiliriz.

Belediye ve halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu kurslara katılım sağlayarak sertifikalar edinebilirsiniz. Bu sertifikalar iş başvurularınızda cv’nizi dolu gösterecektir. Bilgisayarı sadece internette gezinmek için kullanmayın. Yazılımlar keşfedin ve onları öğrenmeye çalışın. Bugün ülkemizde bir yazılımı temel seviyede kullanabildiği için iş bulabilen insanlar var. Sizde onlardan bir tanesi olabilirsiniz. En başta söylediğimiz gibi kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar değerli olursunuz. Eğer yetkinliklerinizi üst seviyelere çıkartabilirseniz bu yeteneklerin sizin maaşınıza da yansıdığını kesinlikle göreceksiniz.


Yapılan Yorumlar
  • Ahmet dedi ki:

    Bilgiler için çok teşekkür ederim iş bulmak için öncelikle gerekli sertifikaları almak benim içinde daha iyi olacaktır. Öncelikle yazılım kurslarını araştıracağım

Bir Yorum Yapın