2020 Çiftçiye Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 2020 Çiftçiye Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçiye destek kredisi sunan bankalar sayesinde maddi ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabilirsiniz. Farklı bankalar çiftçiye destek olmak açısından kredi destek paketleri hazırlarlar. Bu bankalar arasında şunlar yer alır:

  • Ziraat Bankası,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Vakıfbank,
  • QNB Finansbank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Akbank
  • Fibabanka,
  • Türk Ekonomi Bankası.

Bu bankaların çiftçilere özel olarak hazırladıkları kredi paketlerini inceldikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Çiftçiye Destek Paketi

QNB Finansbank’tan çiftçilere özel Çiftçiye Destek Paketi kapsamında çiftçiler en az bin TL, en yüksek 35 bin TL değerinde yardımdan faydalanabilirler. Kredi kullanım süresi 3 ay vade ile 60 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ödeme yapılırken taksitler eşit ödemeli ve sabit oranlı olacaktır. Kredi kullanmak için başvuran kişilerin ek olarak yasal masraf ile sigorta bedeli ödemesi gerekir. Finansbank çiftçiye destek kredisi paketine 10 bin TL değerden başvurmanız halinde ayda 227 TL taksit ödemeniz gerekir.

ING Bank’tan Çiftçiye Tarım Kredisi

ING BANK Tarım Kredisi sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için en düşük tutar in 500 TL iken, en yüksek tutar 50 bin TL olarak hesaplanmıştır. Tarım kredisini geri ödemek için vade süresi 3 ay ile 60 ay arasında değişiklik gösterebilir. Çiftçiler için kredi faiz oranı, kredi limitine, vadeye ve kişilerin bireysel durumuna göre belirlenecektir. Banka şubelerinden, müşteri temsilciniz ile görüşerek detayları öğrenebilirsiniz.

Youtube para kazanma yolları nelerdir, nasıl kazanılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası’ndan Çiftçilik ve Hayvancılık Kredisi

Türkiye Finans Bankası Çiftçilik ve Hayvancılık Kredisi özellikleri yapılacak olan tarım türüne göre değişiklik göstermektedir. Kredi aylık 0,98 kar payı oranı ile verilmektedir. En az bin TL değerinde en yüksek 50 bin TL değerinde kredi kullanabilirsiniz. Kredi vadesini 1 ay ile 60 ay arasında vadeye bölerek rahat rahat ödeyebilirsiniz.

Tarım Kredisi Başvurusu Yapmak için Koşullar Nelerdir?

Tarım kredi başvurusunda koşullar başında kredi kullanmak isteyen kişilerin ÇKS sisteminde kayıtlı olması gelir. Çiftçiye destek paketine başvuran kişinin mutlaka kredi kullanmak için geçerli bir nedeni bulunması gerekir. BU nedenlerin resmi evraklar ile desteklenerek bankaya kanıtlanması gerekir. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir. Ayrıca başvuru yapan kişinin daha önceden yasal takibe girmemiş olması, kredi notunun yüksek olması, kamu haklarından faydalanmak için mahrum bırakılmamış olması gerekecektir. Kredi limitleri müşterinin durumuna göre belirlenecektir. Kredi notu ne kadar iyi olursa, limit o kadar artar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın