Youtube Para Kazanma Yolları Nelerdir, Nasıl Kazanılır?

 Youtube Para Kazanma Yolları Nelerdir, Nasıl Kazanılır?

Youtube aracılığı ile nasıl para kazanılacağı konusu son dönemin en çok merak edilen konularından birisi. Youtube özellikle dijital medyayı kullanarak iş yapmak isteyen kişilere ciddi olarak para kazanma imkanı sunuyor.

Youtube üzerinden para kazanmanın farklı yolları var. Diğer yandan birçok insan Youtube üzerinden para kazanmak deyince birçoğu sosyal medya balonu olan Youtube fenomenlerini anlıyor. Ancak bu kişilerin aslında Youtube veya sosyal medya üzerinden sanıldığı kadar para kazanmadıklarını ve ayrıca bu kişilerin Youtube’da yayınladıkları videoların çoğuna kazandıkları paradan fazla yatırım yaptıklarını söylemekte fayda var. Örneğin bir Youtube fenomeni uçakla BusinessClass uçtuğu bir video yayınlayıp bu videodan 5.000 USD para kazanıyor. Ancak bu uçuşun fiyatının 6.000 USD olduğunu kimse bilmiyor.

Youtube’dan Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Youtube kullanarak para kazanma yolları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Youtube üzerinden video yayınlayıp bu videolar çok izlenir ve bilhassa reklam alırsa bu reklam gelirlerinden para kazanılır. Ancak burada videoların çok sayıda ve istikrarlı izlenmesi gerekir.
  • Diğer bir yol ise satılan bir ürün için youtube üzerinden reklam vermektir. Burada firmalar örneğin bir mutfak malzemesi satıyorsa youtube üzerinden yemek tarifi ile ilgili videolara reklam verirler.

Ne iş yapabilirim, nasıl para kazanabilirim diyenler için fikirler yazımızı da okuyabilirsiniz.

Youtube’da Video Çekip Para Kazanılır Mı?

Sadece Youtube’a video koyup para kazanmak aslında videolarınızın gerçek içeriğine bağlıdır. Youtube Google tabanlı bir firmadır. Youtube üzerinden istediğiniz gibi video yayınlayabilirsiniz. Ancak bu videolar üzerinden para kazanmak için içerik üretmeniz gerekir. Youtube videolarınızın nasıl izlendiğine ve kaç kişi tarafından izlendiğine göre onlara değer biçer.

Youtube’dan Bir Ürün Nasıl Satılır?

Youtube kullanarak bir ürün satmak için iki yol kullanabilirsiniz:

  • Youtube üzerinde sattığınız ürüne ait tanıtım ve kullanım videoları çekip yayınlayabilirsiniz. Bu tip videolar samimi şekilde çekilirse reklamdan daha değerlidir.
  • Diğer yol ürünlerinize reklam çekip Youtube’a reklam verebilirsiniz.

Youtube’da Videolara Nasıl Reklam Alınır?

Youtube videosuna reklam almak için çok izlenen ve değerli videolar üretmeniz gerekir. Değerli video içeriği sağlam ve anlamlı videolardır. Örneğin Youtube fenomenlerinin videoları genelde pek reklam almaz çünkü bunlar eğlenceli videolar bile olsa içerik açısından boş ve değersizdir.

Ancak örneğin bir öğretmenin anlattığı problem çözümü videosu veya bir kadının anlattığı evde nasıl yoğurt yapılacağını gösteren bir video içerik açısından çok daha kıymetlidir. Özellikle bir video sonuna kadar izleniyorsa bu tip videolara Youtube çok değer verir.


Yapılan Yorumlar
  • Youtuber dedi ki:

    Her şey iyi güzel de ilk para kazanmaya başlamak için galiba 1000 abone 4000 de izlenme olması lazım para harcamadan para kazandırmıyorlar yada uğraşıp yüklediğimiz video için forum sitelerinde tanıtım yapmak lazım

Bir Yorum Yapın