Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

 Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

Whatsapp nasıl para kazanıyor; Whatsapp son dönemlerin en fazla kullanıcısına sahip mesajlaşma platformları arasında yer almaktadır. Kullanım özelliği itibari ile oldukça kaliteli hizmet sunması rağmen kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmez. Aksine sürekli yeni sürümler ile güncellenerek hizmet kalitesini arttırmaya çalışmaktadır.

Whatsapp hizmet vermeye başladığı ilk günden beri oldukça kaliteli hizmet sunması ile dikkat çekti. Fakat bu süre içinde kullanıcılarından herhangi bir üyelik işlemine bağlı olarak ücret talep etmemesi ise kafalarda oldukça soru işareti bıraktı.

Whatsapp Kimler Tarafından Geliştiriliyor?

Whatssapp kullanımı ücretsiz olması sebebi ile gönüllü teknik ekipler tarafından geliştirilmesi birçok defa gündeme geldi. Fakat esas itibari ile Whastsap’ın kurulumu eski bir platform olan Yahoo teknik ekibinde çalışan iki mühendis tarafından gerçekleşti. Kullanıcılar tarafından sevilmesi ve kabul görmesinin ardından büyüyerek yoluna devam etti. Şu an elliyi aşkın teknik personel ile hizmet sunmaya devam etmektedir.

Whatsapp nasıl para kazanıyor ‘dan önce kaynak kod yapısı ile bilgi vermekte fayda olacaktır. Zira bu denli popüler bir mesajlaşma programı herkese açık bir yapıda bulunması oldukça anlamsız olmaktadır. Whatsapp kapalı kaynak kod yapısını kullanan ve yüksek derecede şifreleme özelliği eklenerek, kullanıcıların kişisel bilgi korunmasına özen gösteren bir uygulamadır. Yani herhangi bir üçüncü kişinin platforma dâhil olması oldukça zordur.

Whatsapp nasıl para kazanıyor

Nasıl Para Kazanıyor?

Whatsapp kuruluş dönemindeki ilk sloganını hala devam etmekte ve bu yolda ilerlemektedir. Kullanım sırasında reklam ve tanıtım faaliyetlerine de yer vermez. Her şey kullanıcının istediği gibi tasarlanmıştır. Bu durum ise yine Whatsapp nasıl para kazanıyor? sorusunu getirmektedir.

Whatsapp para kazanma veya gelir elde etme durumunu aslında kullanıcı profillerinden elde etmiş olduğu bilgilere bağlı olarak sağlamaktadır. Bu durumda Whatsapp kullanıcıların bilgisini mi satıyor sorusu gündeme gelmektedir. Whatsapp bu bilgi depolama veya toplama faaliyetlerini yürütürken kullanıcı kişisel güvenliği korunmasını ilke edinerek sağlar.

Whatsapp Reklam ve Tanıtım Faaliyetleri

Kendi uygulaması üzerinde tanıtım faaliyetinde bulunmasa da kişilerin profil bilgileri sayesinde platformlarda tanıtım faaliyetleri yürütmektedir. Genel olarak; Google, Facebook, YouTube gibi platformlar aracılığı ile gerçekleşmektedir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın