Evde Mantı Yapıp Satmak: Nasıl Satıp Para Kazanırım

 Evde Mantı Yapıp Satmak: Nasıl Satıp Para Kazanırım

Evde Mantı Yapıp Satmak: Nasıl Satıp Para Kazanırım

Evde mantı yapıp nasıl satarım diye düşünüyorsanız işte sizi aydınlatacak öneriler. Evde mantı yaparak para kazanmak isteyenler için evde iş fikirleri konusunda araştırmalar yaparak sizlere sunmaya devam ediyoruz. Evde yapılabilecek kolay iş fikirleri arayan kişilere hitap edenlerden biride evde mantı yapıp satmak işidir. Pek çok kişi mantıyı severek yese de ne yazık ki yapımını becerememektedir.

Evde mantı yapıp satmak konusunda nereden başlamalıyım

Çok güzel mantılar hazırlayanların müşterileri her zaman olur. Tabi sadece mantı yapmakla olmuyor, bunun yanında kendinize özel olarak evde mantı sosu yapmayı da bilmeniz gerekmektedir. Güzel mantılar hazırlamak için işi iyi bilen aşçı ustalarını da izlemek notlar almak gerekir.

Evde mantı açma konusunda tecrübeler edinerek denemeler yapın.

Mantı yapılışı hakkında bilginiz yoksa iyice araştırarak öğrenmelisiniz ki müşteri kazanasınız. Hazır mantılar ise ne kadar lezzetli olurlarsa olsalar da asla eve yapımı mantı lezzeti vermesi mümkün değildir. Bu nedenle ev mantısı yapıp satma oldukça popüler olan bir iş fikridir. Sizde mantı açmayı biliyor ve yaptığınız ev yapımı mantının lezzetine güveniyorsanız evde mantı yapıp satmak işine girebilirsiniz.

evde mantı yapıp satmak

Ev Mantısı Yapıp Satmak İstiyorum

Su böreği, yaprak sarması, içli köfte ve mantı dörtlüsü en sevilen yemekler arasında yer almakla beraber aynı zamanda her kadının yapamayacağı yemekler arasında yer alır. Bu nedenle “ev hanımıyım para kazanmak istiyorum” diyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri olarak görülür. Burada önemli olan yapılan mantının doğru şekilde pazarlanmasıdır. Yani mantı yapıp satmak isteyen kadınların bunu mümkün olduğunca fazla kişiye duyurması gerekir.

Oldukça kazançlı bir fikir olan ev mantısı yapıp satmak aynı zamanda evinize bir katkıda bulunarak ek gelir elde etme fırsatıdır.

Evde mantı yaparak nasıl satabilirim?

1 – İlk olarak internetten İlan Verin

Bu alanda en çok faydalanabileceğiniz yöntemlerin başında kesinlikle internet gelir. Özellikle de Facebook üzerinden açılan satış sayfalarına üye olarak yaptığınız mantıların resimlerini paylaşarak sipariş alabilirsiniz. Arabanız varsa satışları arttırmak amacı ile farklı ilçelerde yaşayan kişilere adrese teslim mantı satışı yapabilir, ev mantısı almak istiyorum diyen kişilerle merkez noktalarda buluşarak elden teslimatta bulunarak ödemelerinizi aldıktan sonra mantı teslim edebilirsiniz.

Burada önemli olan pazarlama için mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmaktır. Yine kendinize mantı yapılıp satar gibi internet siteleri açarak internetten arayış içinde olan kişilere ulaşma fırsatı da yakalayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yakın dost, eş ve akrabalarınıza ya da komşularınıza da duyuruda bulunarak mantı satışı yapmanız mümkündür.

2 – Yakın çevrenizde bulunan lokantalarla görüşerek onlara ev mantısı hazırlayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken konu, sizden her gün yeni mantılar hazırlamanız istenecek olup çok temiz olmalısınız. Harika lezzetler ortaya koyabilirseniz gerçekten evde mantı yapıp satmak ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ev mantısı seven insanlar devamlı müşteri olurlar.


Yapılan Yorumlar
  • Hacer dedi ki:

    Cok lezzetli mantılar yapıyoruz grubumda var her gün ayrı taze mantı siparişi alınıp yapılır lezzetli enfes mantı için dönüş yapın lütfen

  • Ayşe dedi ki:

    Lezzetli temiz ev mantısı yapılır. Ekibimiz var. günlük taze sipariş alınır.

Bir Yorum Yapın