Köpek Filmleri: Köpeği Olanların Severek İzleyeceği 20 Film

 Köpek Filmleri: Köpeği Olanların Severek İzleyeceği 20 Film

Sizler için hayvanseverlerin severek izleyeceği 20 adet köpek filmleri derledik.

Süper Patiler – Super Buddies ( Imdb : 4.3 ) – 2013

Köpek olarak bilinen beş yakın dost bir gezegenden beş büyülü yüzük bulurlar. Her biri onlara eşsiz süper güçler verir. Köpeklerden biri süper güç kazanır, bir diğeri zihin kontrolü ve süper hız alır, diğer bir köpek ise süper esneklik kazanır ve görünmezlik kazanır. Köpek arkadaşlar film içinde bir süper kahraman olmak için süper güçlere yani yüzüklere ihtiyaçları olmadığını öğrenirler. Amaçları ise kötü adamları durdurmak ve yaşadıkları yer için güvenli bir ortam sağlamak.

https://www.imdb.com/title/tt2999390

Bak Şu Köpeğe –  The Shaggy Dog ( Imdb : 4.4 ) – 2006

Filmde sosyal bilgiler öğretmenliği yapan bir adamdan bahsediliyor. şirketi Hayvan deneyleriyle başı belaya giren bu kişi bir anda kendini köpek gibi hissetmeye başlar ve filmin komik anları devreye girer. Ailenizle birlikte izleyeceğiniz en iyi köpek filmleri arasındadır.

https://www.imdb.com/title/tt0393735

Köpek Firarda – Dog Gone ( Imdb : 4.7 ) – 2008

Dağlarda yaşamaya başlayan iki kardeşin hikayesi. Kötü muamele görmüş bir köpeği olan Owen’in hayatı, çok sevdiği köpeğiyle birlikte neşe dolu anları konu alır. Daha önce hırsızların elinde olan bu köpek bir çok olaya karışmış ve gerçekten kötü davranılmıştır. Owen’ın yardımıyla köpek haydutlardan kaçarak kurtulur ve Owen, Diamond adını verdiği golden retriever ile bağ kurar.

https://www.imdb.com/title/tt0969250

Sayı Kralı Buddy – Air Bud ( Imdb : 5.2 ) – 1998

Alkolik palyaço ve köpek bir çocuğun doğum günü partisine gösteri için giderler. Köpek, partide rahat durmaz ve etrafa zarar verdikten sonra sahibi tarafından bir barınağa bırakılır. Köpek transfer arabasında giderken birden kulübesi düşer ve kimsesiz kalır. 12 yaşındaki Josh Framm ile tanışması da bu şekilde olur. Sporcu olan bu genç köpeğiyle kurduğu bu bağ sayesinde onunla maçlara çıkmaya başlar ve asıl hikaye o zaman şekillenir.

https://www.imdb.com/title/tt0118570

Afacan Köpek Beethoven’s ( Imdb : 5.7 ) – 1992

Bir grup yavru iki hırsız tarafından bir evcil hayvan dükkanından çalınıyor. Bir St. Bernard cinsi köpek yavrusu kaçar ve Newton ailesinin evine gizlice girer. İşkolik baba George Newton, bir köpeğe sahip olmanın sorumluluğunu istemez. Ancak karısı Alice’i ve çocukları köpeği eve getirdiğini düşünen çocukları Ryce, Ted ve Emily onu ikna eder. Emily, Ludwig van Beethoven’ın Beşinci Senfonisinin bir kısmını piyanoda çaldığında köpek onunla birlikte havladığında ona “Beethoven” adını koyarlar. Beethoven tam yetişkin bir köpek haline gelir. Çocukların sorunlarının üstesinden gelmesine yardımcı olur: Ryce’nin ezilmesiyle  ve konuşmasına yardımcı olur.  Ted için zorbaları korkutur ve sorumsuz bir bebek bakıcısının yüzme havuzuna düştüğünde Emily’nin hayatını kurtarır.

https://www.imdb.com/title/tt0103786

101 Dalmaçyalı – 101 Dalmatians ( Imdb : 5.7 ) – 1996

Amerikalı video oyun tasarımcısı Roger, Londra’daki evcil hayvanı Dalmaçyalı Pongo ile yaşıyor. Cruella adında bir moda tasarımcısı dalmaçyalı deseni ile bir kürk yapma hayali taşımaktadır. Bu kürk için yavru dalmaçyalı köpeklerini kaçırma planları yapan Cruella için işler pekte düzgün gitmeyecektir.

https://www.imdb.com/title/tt0115433

Dikkat Köpek Var – Turnet & Hooch ( Imdb : 6.2 ) – 1989

Scott Turner, California’daki Cypress Beach’te bir polis soruşturmacısıdır. Şu anki çalışmasıyla ciddi suç eksikliğinden sıkılan Turner, Sacramento’da çok daha iyi bir pozisyona geçecek ve araştırmacı David Sutton’ı onun yerine bakacak. Turner, David’i transferden önceki üç gün içinde, uzun zamandır arkadaşı Amos Reed ile son kez buluştuğunu söyler. İki araştırmacı daha sonra yerel plajda bulunan 8.000 dolarlık keşfe çağrılır. Aynı akşam Amos, yerel deniz ürünleri patronu Walter Boyett’in bir iştiraki tarafından öldürülür ve Amos, Boyett’in operasyonları hakkındaki şüphelerini açıklar. Turner ertesi sabah suçla ilgili olarak uyarılır. Bu da Scott’un Hooch’a, Amos’un evcil hayvanı Dogue de Bordeaux’ya ve cinayetinin tek tanığına götürülmesiyle sonuçlanır.

https://www.imdb.com/title/tt0098536

Benji ( Imdb : 6.3) – 2018

Sokaklarda yaşayan Benji bir kamyonetin arkasında gizlice uzun bir yola kalkışır ve yolculuğun sonunda Carter’la tanışır. Ailesi tarafından istenmeyen Benji ve Carter’ın hikayesi izleyiciyi pişman etmeyecek türden bir filmdir. Film orjinal Netflix filmidir ve oradan izleyebilirsiniz.

https://www.imdb.com/title/tt1799516

Sadık Dostum – A Dog’s Way Home ( Imdb : 6.7 ) – 2019

İki arkadaş şantiyede birçok yavru kedi ve bir köpek yavrusu bulur. İçlerinden birine Bella adını verirler. Yavruları annesiyle birlikte yaşadığı eve götürür. Yıllar boyunca Lucas, Bella ile oynayıp ona bakar. Bir süre sonra şikayet üzerine ikilinin başı belaya girer. Bu şikayetin sebebi ise çok komiktir çünkü köpeğinin bir pitbull cinsi olduğunu iddia ederler.

https://www.imdb.com/title/tt7616798

Max ( Imdb : 6.7 ) 2015

Kyle, Afganistan savaşı sırasında görüp sahiplendiği Max adında yavru bir köpek ile büyük bir arkadaşlık kurar. Savaş sırasında yetişen köpek savaş stratejilerini kolaylıkla çözer ve sahibi Kyle ile birlikte savaşmaya başlar. Devamında acıklı hikayeleri barındıran bu film diğer köpek filmlerine göre biraz fazla duygusaldır.

https://www.imdb.com/title/tt3369806

Lassie ( Imdb : 6.7 ) – 2005

Ailesini geçindirmek için yıllarca çalışan biri ve köpeği Lassie’nin hikayesi. Yıllarca adını duyduğumuz bu isim sizlere tanıdık gelebilir. 1970’li yıllarda ki Lassie filmiyle bağlantılıdır ve güzel bir köpek filmidir.

https://www.imdb.com/title/tt0431213

Vahşetin Çağrısı – The Call of The Wild ( Imdb : 6.8 ) -2020

Soğuk hava şartlarında kızaklara bağlanan köpeklerin üzücü hikayeleri konu alınmaktadır. Buck adındaki köpek bay Ford’un yanında yaşamaya başlar ve yeni hayatına adapte olmaya çalışmaktadır.

https://www.imdb.com/title/tt7504726

Güzel ve Sebastian –  Belle et Sébastien ( Imdb : 6.9 ) – 2013

1943’lü yıllarda yaşayan 12 yaşındaki bir çocukla Belle adını verdiği köpeğinin muhteşem hikayesi. Köpek severlerin muhakkak izlemesi gereken filmde hüzünlü hikayeleride konu almaktadır. Fragmanını mutlaka izleyin.

https://www.imdb.com/title/tt3146360

Marley ve Ben – Marley & Me ( Imdb : 7.1 ) – 2008

John evlendikten sonra hemen çocuğu olmaz ve karısına bir köpek hediye etmek ister. Barınaktan aldığı Marley adında ki bu köpek diğerlerine göre biraz daha yaramaz ve haylazdır. Eğlenceli bir filmdir kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

https://www.imdb.com/title/tt0822832

Ben Efsaneyim – I am Legend ( Imdb : 7.2 ) – 2007

Yıllar önce yayınlanan bu film aslında bir salgın hikayesi ve salgında kalan bir adamın tek dostu olan köpekle alakalıda bir filmdir. Bir çoğunuzun izlediği bu film tekrar tekrar kendini izleten cinsten bir filmdir. En iyi ve en güzel köpek filmleri arasında puanı gayet yüksek bir filmdir.

https://www.imdb.com/title/tt0480249

Can Dostum – A Dog’s Purpose ( Imdb : 7.2 ) – 2017


Hayatın amacını sorgulayan bir köpeğin öyküsüdür. Filmde bir sahnede köpek boğulmaktan son anda kurtulmaktadır. Bu sahne yüzünden hayvanseverlerin tepkisini çeken yönetmen zor durumlar da yaşamıştır.

https://www.imdb.com/title/tt1753383

Kutup Macerası – Eight Below ( Imdb : 7.3) – 2006

Kar fırtınasının ortasında kalan kahramanımızın tek kurtuluşu köpek dostlarını terk etmekten geçmektedir. Ne yazık ki bu gerçekle karşı karşıya kalır ve yapması gereken bellidir. Fakat o kendi canını değil sevimli dostlarının canını düşünerek doğru kararı verir. Ama bilmesi gereken önemli bir durum var o da büyük fırtına adım adım yaklaşmaktadır.

https://www.imdb.com/title/tt0397313

Kırmızı Köpek – Red Dog ( Imdb : 7.4 ) – 2011

Kamyon şoförü olan Thomas bir dinlenme tesisinde oturup karnını doyurmak ister. O esnada akıllı bir köpeğin zorla insanları eğlendirmek amaçlı sahnede oynatıldığını görür. Köpeğe hayran kalan Thomas onu sahiplenir ve güzel bir dostluk başlar. Hachiko tarzı bir filmdir.

https://www.imdb.com/title/tt0803061

Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi – Hachi : A Dog’s Tale ( Imdb : 8.1 ) – 2009

Kahraman bir tren istasyonunda Akita inu cinsi köpeği bulur ve evine alır. Eşinin evinde dahi görmeye tahammül edemeği köpeği bırakmayarak aralarında sağlam bir bağ kuran kahramanımız Hachi’yi çok sever ve ailesinede sevdirmeye kararlıdır. Çalıştığı iş yerine tren ile giden sahip  köpeği tarafından hiç yanlız bırakılmamıştır. Bu film gerçek bir yaşam öyküsüdür ve Japonya’da bu köpeğin heykeli bulunmaktadır.

https://www.imdb.com/title/tt1028532

Togo ( Imdb : 8.1 ) – 2019

Şehri ele geçiren bir salgın ve bir tek tedavisi vardır. Şehirden 600 km uzakta olan bu tedavi için kimse gidemez. Şehrin sakinleri bunun için köpek eğitmeniyle görüşür ve yaşlı köpek Togo ile bunu başarabileceklerini iletirler. Yolculuk esnasında yaşanan zorlukları ve bir köpeğin sadakatini anlatan en güzel köpek filmleri arasındadır.

https://www.imdb.com/title/tt5116302


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın