Zombi Filmleri: En iyi 5 Zombi Filmi

 Zombi Filmleri: En iyi 5 Zombi Filmi

En iyi 10 Zombi  Fİlm Listesi

Gerilim filmleri seven izleyicilerin muhakkak izlemesi gererken en iyi zombi filmleri sizler için aşağıda sıralandı. En düşük puandan en yüksek puana kadar sıralanan bu filmleri izlemeden ben iyi filmi izledim demeyin.

 


1-Sıcak Kalpler – Warm Bodies 2013 (6.9)

 

Ölüler ülkesinde olduğu gibi insanlar uzun duvarlar altında zombilerden saklanmaktadır. R adında bir zombi yemek bulmaya çıktığında Julie tarafından öldürülmek istenir. R görür görmez aşık olduğu Julie sayesinde eski insan haline dönüşmeye başlar fakat ön göremediği tek şey insanları kendine inandırmak olacaktır. Romantik ve aşk dolu bir zombi filmi sizlerle.

2-Dünya Savaşı Z – World War Z 2013 (7.0)

Kitaptan uyarlanan filmin başrolünde yakışıklı oyuncu Brad Pitt vardır. Gerry adını canlandırdığı Brad Pitt filmde iki kızı ve çok sevdiği karısının hayatını kurtarmayla uğraşır. Bir anda aracıyla seyir halindeyken ortalık karışır ve ailesini güvenli bir yere götürmek için savaşır. Zombi filmleri severlerin dikkatini çekecek bu filmi seyircilere şiddetle tavsiye ederiz.

3-Zombi Ekspresi – Train the Busan 2016 (7.5)

Film Güney Kore’de anlatılmaktadır. İşleri yüzünden ailesiyle ilgilenemeyen Sokwo adında bir adam bir hafta sonu küçük kızını ayrıldığı eşinin yanına ziyarete götürmek için yola koyulur. Tren yolculuğu esnasında virüs kapan bir kadın tüm trene bu virüsü yaymaya başlar ve insanlar zombiye dönüşmeye başlar. Küçük kızı yanındayken Sokwo’nun yapacakları sınırlıdır. Corona Virüs’ü de andıran bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

4-Zombieland 2009-2019 (7.6)

Dünya zombilerin istilası altındadır. Hayatta kalmanın zorlaştığı bu dönemde sağlam kalan insan sayısı azınlıktadır. Zombi filmleri genelde korku içerikli olsada bu film tam tersi komedi içerikli bir filmdir. İzlerken hem korkacağınız hemde sizi güldürecek bir filmdir. Filmin ilk serisi 2009 yılında çekilmiş ve ikinci serisi tam on yıl aradan sonra geçtiğimiz sene yani 2019 yılında çekilmiştir.

5-Karayip Korsanları – Pirates of the Caribbean 2003-2017 (8.0)

Filmin toplam 5 serisi mevcuttur. İlk filminde herkesin bildiği cesur kaptan Jack küçük bir kızı kurtarmak için demircilik yapan Will ile yola koyulur. Bu destansı öyküyü hiç izlememiş olan var ise mutlaka izlemesini tavsiye ederiz. Zombi ve yaratıklarla olan savaşları 2017 yılındaki son serisine kadar devam etmektedir. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında yer alan bu filmi Netflix gibi çeşitli mecralardan izleyebilirsiniz.

Sizler için en iyi 10 zombi filmlerini derledik ve sizlerle paylaştık. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın