Zombi Filmleri Listesi: En iyi 10 Zombi Filmi

 Zombi Filmleri Listesi: En iyi 10 Zombi Filmi

Korku ve gerilim filmleri seven izleyicilerin muhakkak izlemesi gererken en korkutucu zombi filmleri sizler için aşağıda sıralandı. En düşük puandan en yüksek puana kadar sıralanan bu filmleri izlemeden ben korku filmi izledim demeyin.

Zombie Hunter 2013 (3.5)

Uyuşturucu bağımlılarının aldığı bir ilaç yüzünden normalden daha farklı şeyler meydana gelmektedir. İnsanları zombiye dönüştüren bu ilaç artık durdurulamaz bir hale gelmektedir. Hunter adında biri ya bu durumu düzeltecek yada sorunu tamamen ortadan kaldırmak için öldürmeyi seçecek. Filmin puanı düşük olmasına rağmen fragmanı izlemenizi tavsiye ederiz.

https://www.imdb.com/title/tt2446502

Ölüler Ülkesi – Land of the Dead 2005 (6.2)

Şehir zombi istilası altındadır. Başkan Paul kriz yaşanan bu kenti duvarlarla ördürerek güvenli bölge yaratmak ister fakat işler hiç istediği gibi olmayacaktır. İnsanlar zombi istilası ile karşı karşıyayken başka bir sorun ise açlık ve sefalettir. Paul artık işini düzgün yapamaz ve insanlarda bu yönetimden hiç memnun kalmazlar.

https://www.imdb.com/title/tt0418819/

Ölümcül Deney – Resident Evil 2002-2016 (6.7)

Zombi filmleri izleyicilerinin muhakkak izlemesi gereken 6 serilik bir film. Genetik araştırma merkezinde üretilen bir virüs yüzünden tüm insanlar zombiye dönüşmektedir. Sağ kalan nadir insanlar bunlarla nasıl savaşacağını bilmemektedir. Red Quinn adında bir vahşi tarafından yönetilen bu zombiler durdurulabilecekler mi? Filmi izlerken ışıkları kapatmayı unutmayın.

https://www.imdb.com/title/tt0120804

Dead Snow 1-2 2009-2014 (6.9)

2009 ve 2014 yıllarında yayınlanan bu film eski nazi kamplarının vahşetlerini anlatan bir zombi filmidir. Bir kaç arkadaş tatil için karlarla kaplı bir dağ evine gider. Herkesin öldüğünü sandığı naziler yaşayan ölü haline gelmiş ve tatil için giden bu grubun karşısına çıkacaktır. Korkutucu sahnelerle dolu bu film bir ve ikinci serisiyle sizleri ekrana bağlayacaktır.

https://www.imdb.com/title/tt2832470

Sıcak Kalpler – Warm Bodies 2013 (6.9)

Ölüler ülkesinde olduğu gibi insanlar uzun duvarlar altında zombilerden saklanmaktadır. R adında bir zombi yemek bulmaya çıktığında Julie tarafından öldürülmek istenir. R görür görmez aşık olduğu Julie sayesinde eski insan haline dönüşmeye başlar fakat ön göremediği tek şey insanları kendine inandırmak olacaktır. Romantik ve aşk dolu bir zombi filmi sizlerle.

https://www.imdb.com/title/tt1588173

Ayrıca Mafya Filmleri: En iyi 10 Mafya Filmi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dünya Savaşı Z – World War Z 2013 (7.0)

Kitaptan uyarlanan filmin başrolünde yakışıklı oyuncu Brad Pitt vardır. Gerry adını canlandırdığı Brad Pitt filmde iki kızı ve çok sevdiği karısının hayatını kurtarmayla uğraşır. Bir anda aracıyla seyir halindeyken ortalık karışır ve ailesini güvenli bir yere götürmek için savaşır. Zombi filmleri severlerin dikkatini çekecek bu filmi seyircilere şiddetle tavsiye ederiz.

https://www.imdb.com/title/tt0816711

Dehşet Gezegeni – Grindhouse 2007 (7.5)

Evlerinde huzur dolu hayatlarını yaşarken çiftimizin evlerinin arkasından tuhaf bir patlama sesi gelir. Dışarı çıktıklarında gördükleri manzara ürkütücüdür. Patlama sonucu insanların solumak zorunda kaldığı gazdan ötürü herkes zombiye dönüşmektedir. Karı koca olarak hayatta kalmak için mücadele veren bu çiftin hazin hikayesi sizlerle.

https://www.imdb.com/title/tt0462322

Zombi Ekspresi – Train the Busan 2016 (7.5)

Film Güney Kore’de anlatılmaktadır. İşleri yüzünden ailesiyle ilgilenemeyen Sokwo adında bir adam bir hafta sonu küçük kızını ayrıldığı eşinin yanına ziyarete götürmek için yola koyulur. Tren yolculuğu esnasında virüs kapan bir kadın tüm trene bu virüsü yaymaya başlar ve insanlar zombiye dönüşmeye başlar. Küçük kızı yanındayken Sokwo’nun yapacakları sınırlıdır. Corona Virüs’ü de andıran bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

https://www.imdb.com/title/tt5700672/

Zombieland 2009-2019 (7.6)

Dünya zombilerin istilası altındadır. Hayatta kalmanın zorlaştığı bu dönemde sağlam kalan insan sayısı azınlıktadır. Zombi filmleri genelde korku içerikli olsada bu film tam tersi komedi içerikli bir filmdir. İzlerken hem korkacağınız hemde sizi güldürecek bir filmdir. Filmin ilk serisi 2009 yılında çekilmiş ve ikinci serisi tam on yıl aradan sonra geçtiğimiz sene yani 2019 yılında çekilmiştir.

https://www.imdb.com/title/tt1156398

Karayip Korsanları – Pirates of the Caribbean 2003-2017 (8.0)

Filmin toplam 5 serisi mevcuttur. İlk filminde herkesin bildiği cesur kaptan Jack küçük bir kızı kurtarmak için demircilik yapan Will ile yola koyulur. Bu destansı öyküyü hiç izlememiş olan var ise mutlaka izlemesini tavsiye ederiz. Zombi ve yaratıklarla olan savaşları 2017 yılındaki son serisine kadar devam etmektedir. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında yer alan bu filmi Netflix gibi çeşitli mecralardan izleyebilirsiniz.

https://www.imdb.com/title/tt0325980


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın