Instagram’dan Para Kazanma İçin Ne Yapılır, Hangi Ürünler Satılabilir?

 Instagram’dan Para Kazanma İçin Ne Yapılır, Hangi Ürünler Satılabilir?

Instagram’dan para kazanma son yıllarda birçok kişi tarafından kullanılan bir yöntem. Instagram aynen diğer sosyal medya araçları gibi insanların paylaşım yaptıkları ve aynı zamanda etkileşim içerisinde bulundukları bir mecra. Instagram üzerinden de aynen diğer sosyal medya araçları gibi kazanç sağlamak mümkün.

Instagram’dan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Instagram’da para kazandırabilecek işler veya yapa kazanmak için yapılabilecekler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Instagram’da şirketiniz veya sattığınız ürünlerin resimlerini ve videolarını paylaşabilirsiniz.
  • Zamanla müşterileriniz ve ürünlerinizi beğenenlerden oluşan bir sayfa oluşturup buradan hem ürünlerinizi tanıtabilir hem de diğer insanlar ile etkileşim içinde olabilirsiniz.
  • Instagram’da bir gönderinizi başka insanlara göstermek için reklam verebilirsiniz. Filtreler sayesinde belirli yaş gurubuna üye veya yaşam tarzına sahip kişileri hedefleyip sadece onlara ürünlerinizi gösterebilirsiniz.
  • Instagram üzerinden ticari işletme sayfası açabilirsiniz. Bu sayede yeni ve farklı özellikler açılır. Örneğin insanlar sizin ürün resimlerinize tıkladığı anda online satış sitenizdeki ürünün satış sayfasına müşteriyi yönlendirebilir.
  • Instagram’da bazı ünlü kişileri kullanıp onlara ürünlerinizi tanıtmaları için para ödeyebilirsiniz.

Instagram’da Ürün Nasıl Satılır?

Bir ürünü Instagram kullanarak satmaya çalışmak artık çok sayıda firma tarafından tercih edilmektedir. Instagram özellikle maliyeti çok düşük bir satış kanalı olduğu için küçük veya yeni kurulmuş işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Diğer yandan Instagram özellikle hizmet işletmelerinin de çok sıklıkla kullandığı bir kanaldır. Örneğin anti alerjik koltuk ve halı yıkama yapan bir firma veya gitar dersi veren bir öğretmen Instagram hesabı ile çok sayıda müşteri çekebilmektedir.

Ayrıca kırmızı Kaliforniya Solucan Gübresiyle para kazanmak hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Reklam vermek için Instagram’ı kullanmak son derede basittir. Hatta Instagram siz ürün veya hizmet satıyorsanız veya tanıtıyorsanız gönderilerinizden bunu anlayıp sizin yaptığınız bir gönderiyi reklam olarak da yayınlamak istetip istemediğinizi size sorar.

Instagram üzerinden bir gönderinizi reklam vermek için Instagram’a bağlı bir facebook işletme sayfanızın olması yeterlidir. Verdiğiniz reklamlar ne kadar çok kullanıcıya ve ne kadar uzun süre verilecekse reklam fiyatı o kadar artar. Diğer yandan Instagram’da kısıtlı bir kitleye iki gün boyunca 15-20 TL maliyetle bile reklam verebilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır?

Sizi Instagram’da takip eden kişilerin sayısını arttırma yolları iyi ve doğru içerikler üretmektir. Instagram’da en büyük yanlış takipçi satan dolandırıcılara para kaptırmaktır. Diğer yandan Instagram bu sahte takipçileri anlar ve bu şekildeki hesapları kullanıcılara göstermez ve tavsiye etmez.


Yapılan Yorumlar
  • Kenan dedi ki:

    Eşim için bi sayfa açmıştık daha önce hiç kapıda ödeme yöntemi ile gönderim yapmadık acaba kapıda ödeme yöntemi için şirket mi olmamız gerekiyor ? Firmalar şirket olmasak da kabul ediyorlar mı?

Bir Yorum Yapın