Dünyanın En Zengin 10 İsmi ve Sektörleri

 Dünyanın En Zengin 10 İsmi ve Sektörleri

Dünyanın en zengin 10 ismi; bir önceki seneye göre toplam servetlerini ortalama %5-7 gibi bir oran ile arttırmış isimlerdir. Dünyanın en zengin 10 ismi arasında son birkaç yıldır ilk sırayı başkasına kaptırmayan isim ise; Amazon’un sahibi Jeff Bezos olmaktadır.

Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos

Jeff Bezos; 100 milyar dolarlık bir servete sahiptir ve dünyanın en zengin insanı olarak bilinmektedir. 54 yaşındadır ve Amazon’un kurucusudur.

Microsoft’un Sahibi Bill Gates

Bill Gates; 89.9 milyar dolarlık bir servet ile dünyanın en zengin ikinci ismi olmaktadır. Microsoft’un kurucusudur. Şimdilerde 63 yaşındadır.

İş İnsanı ve Yatırımcı Warren Buffett

Warren Buffett; 83.1 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanları listesinde üçüncü sırada yer almaktadır. 88 yaşındadır. İş insanı ve yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir.

Inditex Holding Sahibi Amancio Ortega

Amencio Ortega; Zara, Massumo Dutti ve Oysho gibi birçok tanınan giyim markasının bağlı olduğu bir holdingin sahibidir. Inditex Holding’in sahibi olan Ortega’nın serveti 76.2 milyar dolardır. Dünyanın en zengin dördüncü insanıdır. İspanyol asıllı olan Amencio, 82 yaşındadır.

Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg; 73.1 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Şimdilerde 34 yaşındadır. Ancak Facebook’u kurduğu yıllarda, genç milyarderler arasına adına yazdırmayı başarmıştır. Dünyanın en zengin 10 ismi arasında beşinci sırayı almıştır.

Az sermayeyle yapılabilecek işler nelerdir, ne kadar kazanç sağlanır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Telekomünikasyon Devi Carlos Slim

Carlos Slim; telekomünikasyon alanında yatırımcı olarak tanınmıştır. 78 yaşındadır. 62.1 milyar dolarlık bir serveti vardır. Dünyanın en zengin altıncı kişisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Louis Vuitton’un Sahibi Bernard Arnault

Bernard Arnault; 61.6 milyar dolarlık bir servet ile dünyanın en zengin yedinci kişisi olmayı başarmıştır. Louis Vuitton markasının sahibi olarak tanınmıştır. 69 yaşındadır.

Oracle’ın Kurucusu Larry Ellison

Larry Ellison; Oracle’ın kurucusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bill Gates’in en büyük rakiplerinden biri olarak bilinmektedir. 74 yaşındadır. 54.4 milyar dolarlık bir serveti vardır. Dünyanın en zengin sekizinci kişisidir.

Google’ın Kurucusu Larry Page

Larry Page; Google şirketinin kurucusu olarak iyi bir ivme yakalamıştır. Yatırıcım olan Larry Page; Alphabet Inc. şirketinin de yönetim kurulu başkanıdır. 45 yaşındadır. 51.5 milyar dolarlık bir serveti yöneterek dünyanın en zengin dokuzuncu kişisi olmayı başarmıştır.

IKEA’nın Sahibi Ingvar Kamprad

Ingvar Kamprad; IKEA’nın sahibi olarak hafızalara kazınmıştır. Dünyanın en zengin 10 isminden biri olan Ingvar; 92 yaşındadır. 50.6 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 10. bireyi olmaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın