Banabi Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

 Banabi Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

Banabi, 2019 senesinde Nevzat Aydın tarafından Türkiye merkezli olarak kurulmuş online market alışverişi uygulamasıdır. 2001 senesinde faaliyete geçen Yemeksepeti’nin alt kuruluşudur. Restoranların ve marketlerin dijitalleşmesi ile beraber hayata geçirilmiş olan proje günümüzde 2 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Kurulduğu sene 8 şehirde hizmet verirken günümüzde hizmet ağını franchising sistemi ile 29 şehire çıkartmıştır. Hızlı ticaret odağı ile hizmet veren marka, iş ortaklarının da bu doğrultuda hizmet verebilecek kapasitede olmasını bekleyecektir. Banabi bayiliği alarak bulunduğunuz şehrin teslimat bölgelerinden verilen market siparişlerinin teslimatını sağlayarak kar elde edebilirsiniz. Banabi bayilik sistemi, komisyon sistemine dayalıdır. Teslimatı gerçekleşen ürünler üzerinden bayiye komisyon verilmektedir.

Banabi Bayilik Şartları Nelerdir?

Banabi bayiliği şartları aşağıda belirtilmiştir:

  • Bayilik açmak istenen bölgedeki depo alanı ve kurye ağı, sermayeye göre farklılık gösterir. Fakat Banabi ilk etapta 100.000 dolarlık bir yatırım beklemektedir. Fakat depo, kurulum ve diğer masraflar doğrultusunda yapılan görüşmede daha uygun fiyatlara franchising anlaşması yapılabilirsiniz.
  • Deponuzun en az 1.000 metrekare olması gerekmektedir.
  • Şube büyüklüğü 50-200 metrekare aralığında olmalıdır.
  • İşletmede en az 3 kurye çalıştırılması gereklidir.
  • Depodaki ürünleri hızlı bir şekilde göndermeniz gerekmektedir. Dolayısıyla size gönderdiği ürünleri depoda market gibi düzenlemeniz gerekecektir.
  • Uygun yer koşulunu sağlayan başvuru sahiplerinin 18 yaşının üzerinde olması gereklidir.
  • Bayi için Banabi’nin hizmet verdiği 24 şehirden birinde, ulaşım ağının sağlanabileceği bölge seçilmelidir.
  • Banabi’nin talep ettiği teminatı dekont şeklinde gösterebilenlerin bayilik başvuruları kabul görür.
  • Banabi firmasının sizde gördüğü artı bir özellik ise, daha önce herhangi bir bayilik alıp almadığınızdır. Eğer iş hayatınızda böyle bir tecrübeniz var ise muhakkak bildiriniz.
  • Yapılan satışlardan ürünlere göre farklılık göstermekle beraber %20-30 arasında komisyon alma hakkı verir. Fakat satış tutarları önce Banabi hesabına, ay sonu ise hak ettiğiniz tutar sizin hesabınıza yansıyacaktır.
Banabi Bayilik Alma Şartları - Franchise Bedeli Ne Kadar?

2020 Banabi Franchise Bedeli Ne Kadar?

Banabi franchise bedeli 100.000 dolar olarak belirlenmiştir. Fakat kuruluş giderleri de dahil edildiğinde bu tutar farklılık gösterecektir. Dolayısıyla depo, ürünler ve deponun kirası ile beraber en az 500.000 TL’lik bir bütçe gerekecektir.

Banabi Bayiliği Nasıl Alınır?

Banabi bayiliği almak için Yemeksepeti ofisine gidebilirsiniz. Bunun dışında internet adresi üzerinden form doldurabilirsiniz. Bununla birlikte mail yoluyla başvuru talebi iletilebilirsiniz. https://banabibayilikbasvuru.banabi.com.tr/ adresi üzerinden form doldurularak Banabi bayiliğine başvuru yapabilirsiniz. Bayilik başvuruları ile ilgili görüşme sağlamak için 0212 359 18 00 numaralı Genel Müdürlük telefon numarasını arayabilirsiniz. Bayilik ile ilgili görüşme sağlamak için gidilebileceğiniz olan Genel Müdürlük adresi ise; Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 175 C Blok 34394 Şişli/İstanbul’dur.

Banabi’nin Kaç Tane Bayisi Var?

Banabi bayi sayısı, şirketin bir yıl içerisinde satışlarını 3 kat artırması ile beraber 40-80 aralığındadır ve artmaya da devam etmektedir. Bununla birlikte hedeflenen bayi sayısı 250’dir. Ayrıca Banabi firması yurt dışında 10 ülkeye de açılma planları yapmaktadır. Ortadoğu’nun tamamında, Uzak Asya’da, Avrupa’da da Yunanistan’da Banabi olması planlanmaktadır. Fakat bu ülkelerde Banabi ismi ile değil, başka bir isimle ve aynı bayilik sistemiyle faaliyete geçme düşüncesi vardır.

Banabi Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Müşteri hizmetleri telefon numarası, 0533 123 35 55’tir. Banabi ile ilgili şikayet ve isteklerin iletilebileceği, detaylı bilgi alabileceğiniz adresler şu şekildedir:

Bundan önce paylaşılan Türk Telekom Bayilik Şartları Hakkında adlı makalemize de göz gezdirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın