Gloria Jeans Bayilik Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

 Gloria Jeans Bayilik Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

Gloria Jeans, 1979 yılında Ed ve Gloria Jean Kvetko tarafından ABD merkezli kurulmuş perakende kahve satış dükkanıdır. İlk kurulduğunda içerisinde hediyelik eşyaların da bulunduğu küçük bir kafedir. Şu an ise 460’ı Avustralya’da olmak üzere bünyesinde 1.200’den fazla kahve evi olan bir zincir şirket olarak faaliyet gösterir. Dünyada ilk franchise ortaklığını 1998 senesinde Avustralya’da kurmuştur. Gloria Jeans bayilik alarak Gloria Jeans markasına ait sıcak ve soğuk içeceklerin satışını yapabilirsiniz.

Gloria Jeans Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik şartları aşağıda verilmiştir:

  • Franchise başvurularını değerlendirirken başvuru sahibinin girişimci ve çalışkan bireyler olmalarına dikkat ederler.
  • Türkiye’de sadece belirli şehirlerde şubesi vardır. Ancak farklı şehirlerde de şubesi olmasını amaçladığı için Türkiye geneli franchise ortaklıklarına açıktır.
  • Gloria Jeans markasına ait özel ve kaliteli ürünlerin şubelere güvenli teslimatını yapar ve şubelerde farklı bir ürün satılması mümkün değildir.
  • Gloria Jeans’in belirlediği konsept doğrultusunda kiralanan dükkana tadilat ve inşaat yapılmaktadır. Dolayısıyla kiralanan dükkanın mevcut durumu yatırım bütçesini belirler. Ortalama 12-18 aylık bir süreçte yapılan yatırımın geri dönmesi mümkündür.
  • Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlardaki dükkanlara onay verir. Bununla birlikte özellikle okul, sinema, üniversite gibi genç neslin ve yoğun insan trafiğinin olduğu bölgelerden dükkan seçilmelidir.
  • Gloria Jeans tarafından satışların artabilmesi için pazarlama desteği verilmektedir.
  • Şubede çalışacak olan personellerin eğitim alması gerekli ve bu eğitimler Gloria Jeans tarafından verilmektedir.

2020 Gloria Jeans Franchise Bedeli Ne Kadar?

Gloria Jeans franchise bedeli 50.000 Dolar olarak belirlenmiştir. Gloria Jeans şubesi açılabilmesi için bütün masraflar dahil olmak üzere toplamda yaklaşık 600.000 TL yatırım yapılması gerekiyor. Bu tutarın içerisinde donatılmış mağaza, ekipman, eğitim, kılavuz ve ilk franchise ücreti bulunmaktadır. Şirket franchise ortaklarının aylık cirosundan %6 oranında franchise ücreti almaya devam eder.

Gloria Jeans Bayiliği Nasıl Alınır?

Gloria Jeans bayiliği almak için https://www.gloriajeans.com.tr/franchising adresindeki form doldurulmalıdır. Formda ad, soyad, telefon ve e-mail gibi bilgilerinizi isteyeceklerdir. Form doldurulduktan sonra Gloria Jeans’in franchising uzmanı başvuru sahibini arayarak sistemin detaylarını görüşür. Franchise uzmanı başvuru sahibinin bu ortaklığa uygun olup olmadığını inceler ve franchise onayı verildiğinde imzalanan sözleşmenin süresi 5 yıldır. 5 yıl dolduğunda sözleşme yenileme imkanı olur.

Site üzerinden ön başvuru alternatifi olarak genel merkezle de iletişime geçebilirsiniz. Ya da telefon aracılığı ile franchising hakkında bilgi talep edebilirsiniz. Yeşilova Mahallesinde bulunan adresi ziyaret ederek franchising başvurunuz ile ilgili ön görüşme yapılabilirsiniz. +90 212 425 95 00 numaralı telefon aranarak da bayilik ile ilgili ön görüşme sağlanabilir ve detaylı görüşme için randevu alınabilir.

Gloria Jeans’in Kaç Tane Bayisi Var?

Gloria Jeans bayi sayısı 55’tir. Bu şubelerin 23 tanesi Gloria Jeans bünyesinde işletilirken 32 tanesi ise franchising sistemi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Fakat Türkiye’de toplamda 21 şehirde şubesi vardır. Bunun dışında yakın vadede Türkiye’deki şube sayısını şube sayısını 70’e çıkartma hedefi vardır. Dünyada toplamda 50 ülkede faaliyet gösterir. Toplam şube sayısı ise 1.200’den fazladır.

Gloria Jeans Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Gloria Jeans müşteri hizmetleri telefon numarası, 0850 532 56 78’dir. Fax numarası; +90 212 425 95 50’dir. info@gloriajeans.com.tr adresi üzerinden Gloria Jeans ile ilgili şikayet, istek ve taleplerinizi şirkete iletebilirsiniz. Ayrıca https://www.gloriajeans.com.tr/information/contact linkindeki iletişim formu doldurularak da Gloria Jeans ile iletişime geçebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın