Turkcell Bayilik Alma Şartları ve Fiyatları

 Turkcell Bayilik Alma Şartları ve Fiyatları

Turkcell, 1994 yılında Mehmet Emin Karamehmet ve Murat Vargı tarafından Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketi olarak faaliyet gösterir. Türkiye’de hizmet veren telekomünikasyon şirketleri içerisinde %31.1 Pazar payı ile ilk sırada yer alır. Sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da GSM hizmetleri sunmaya devam eder. Turkcell bayilik alarak firmanın hizmetlerinden olan mobil operatör, sabit telefon, sabit internet, yeniden yayın aktarı ile televizyon hizmetlerinin satışını yapabilirsiniz.

Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik şartları aşağıdaki gibidir:

  • Bayilik için uygun bir iş yeri belirlenmelidir. İnsan trafiğinin yoğun, insanların alışveriş ve işlem yapma ihtimallerinin yüksek olduğu bölgelerdeki dükkanları seçmenizde yarar vardır. Dolayısıyla kalabalık semtler, alışveriş merkezlerinin içleri, okul ve hastane gibi alanların yakınları; bayilik için uygundur.
  • Başvuru sahibinin ticari sicili bozuk olması durumunda, bayilik başvurusu onaylanmayacaktır.
  • Başvuru sürecinde teminat gösterilebiliyor olması gereklidir.
  • Bayiliğin işletilmesi sürecinde, Turkcell ile yapılan sözleşmeye bağlı kalınmalıdır.

2020 Turkcell Franchise Bedeli Ne Kadar?

Turkcell franchising anlaşmalarında alt bayilik ya da ana bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Bununla birlikte ana bayilik başvurusunda tercih edilebileceğiniz bayilik modelleri ise şöyledir:

  • Birinci seçenek Turkcell Shop
  • Turkcell İletişim Merkezi
  • Turkcell Extra

Bayinin lokasyonu, seçilen bayilik tipi, verilecek olan hizmetler ve mağaza dekoru gibi birçok değişken üzerinden franchise bedeli hesaplanır. 300.000-500.000 TL civarında franchise bedeli ile Turkcell bayisi sahibi olabilirsiniz. Alt bayilik için ödenecek olan franchise bedelleri, ana bayilere göre daha uygundur.

Turkcell Bayiliği Nasıl Alınır?

Turkcell bayiliği almak için Turkcell Genel Müdürlüğü ile irtibat kurulmalıdır. Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok Maltepe adresindeki genel müdürlükten randevu alıp ofisi ziyaret ederek Turkcell bayiliği için başvuru yapabilirsiniz. https://partner.turkcell.com.tr/ adresindeki başvuru formunu doldurarak ön başvuru yapabilme imkanı da vardır. Ayrıca telefon ile görüşüp ön başvuru yapmak isteyenler, 0212 313 10 00 numaralı telefondan şirket yetkilileri ile iletişime geçerek gerekli koşulları sağlayıp sağlamadıklarını öğrenebilirler. Turkcell bayilik başvurusu değerlendirmesinde ilk kriterlerden biri, bayinin lokasyonudur.

Turkcell ana bayiliği ile alt bayiliğin başvuru süreçleri farklılık gösterir. Her iki bayilik türünde de başvuru için ilk etapta uygun mekan bulunmalıdır. Bayi koduna sahip olduktan sonra Turkcell ana bayileri sadece Turkcell ürünlerini ve hizmetlerini satabilirken Turkcell alt bayisi olursanız başka markaların ürünlerini de satabilirsiniz. Turkcell alt bayilik başvurusu yapmış olanlar, satış hacimlerini belirli bir seviyeye ulaştırdıklarında ana bayilik başvurularının kabul edilme olasılığı da artmış oluyor. Bayinizin senelik toplam satışları üzerinden denetimleriniz yapılacaktır. Denetimlerden sonra kurallara uymadığınız tespit edilirse puanınız kesilecektir. Kurallara uymamaya devam etmeniz halinde bayilikten çıkartılırsınız.

Turkcell’in Kaç Tane Bayisi Var?

Turkcell bayi sayısı 15.030’dur. Bu sayı içerisindeki 1.185 mağaza Teknoloji Uzmanı Mağaza olarak da adlandırılan Turkcell İletişim Merkezi’dir. Engelsiz Turkcell mağazalarının sayısı ise, 1.208’dir. Turkcell’in 6 adet de laboratuvar mağazası bulunur. Aynı zamanda Turkcell yurt dışında da 26 ülkede hizmet verir. Ukrayna, Belarus, Almanya ve KKTC’de farklı marka isimleri ile GSM hizmeti vermeye devam eder.

Turkcell Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Müşteri hizmetleri telefon numarası, 0532 532 00 00’dır. Turkcell ile franchising anlaşması ile ilgili şikayet ya da istek talebi olanlar, https://partner.turkcell.com.tr/ContactUs.aspx linki üzerinden taleplerini iletebilirler. E-mail adreslerini, isim ve soy isimlerini, iletişime geçmek istedikleri konuyu belirtmelidirler. Ardından açıklama kısmına iletmek istediklerini ekleyerek Gönder butonuna tıklamalıdırlar.

Ayrıca Vodafone Bayilik Alma Şartları Hakkında da bilgi alabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın