Ev Hanımları Yemek Yaparak Para Kazanıyor

 Ev Hanımları Yemek Yaparak Para Kazanıyor

Her ev hanımı evlerinde günlük olarak birden fazla yemek yapmaktadırlar. Gerek kendileri için olsun gerek çocuk veya eşleri için olsun hünerli ellerini marifetlerini her gün mutfakta sunmaktadırlar. Yemek yaparak para kazanma konusunda hangi aşamaları takip etmeniz gerekiyor, neler yaparak kazanç sağlayabilirsiniz bunlara bir değinelim. Aslında anlatmak istediğimiz yemek yapıp satarak para kazanma konusu değil yemek yaptıktan sonra tarifi ile para kazanma eylemi olacaktır.

İnternet Üzerinden Yemek Yaparak Para Kazanma

Başlık biraz anormal gelebilir size. Sizin de aklınızdan geçtiği gibi internetten yemek satmak çok kolay olmayacaktır. Gerek müşteri bulma konusu olsun gerekse yemeklerin sevkiyatı ve sevkiyat aşamasında yaşanacak sorunlar olsun insanın başını ağrıtacak konular gibi görünmekte. İleride belki bu iş konusu hakkında yazı yazabilirim ancak bu gün yemek tarifinden para kazanma konusunu işlemeye karar verdim. Eski zamanlarda babaannelerimiz yada anneannelerimiz yemek defteri tutarlardı. Bu yemek tarifi defteri bazen nesilden nesle aktarılırken bazı eklemeler ile defter dolar taşardı. Gazetelerden alınan ve nizami şekilde kesilen tarifler de defterin sayfalarına yapıştırılır ve ne yemek yapsam acaba derdinden ev hanımlarını kurtarırdı. Ama şimdilerde öylemi, tarif defterlerinde kaçıncı sayfada olduğu bilinmeyen tarifi aramak için harcanan zamanda şimdilerde yemekler çoktan tencerede pişiyor duruma geldi. Bunun en büyük nimeti tabi ki internet. Daha önce makale yazarak para kazanma konusunu işlemiştik. Bu günde sizlerle tarif vererek para kazanma konusunda detaylı çalışmalarımızı özetleyeceğiz.

Yemek Tarifinden Para Kazanmak Mümkün Olabilir Mi

Üst satırlarda dile getirdiğimiz gibi yemek tarifinden para kazanma olayı tecrübeler ile sabittir. Her gün milyon kadar insan şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır gibi yemek tariflerini arama motorlarında aratmaktadır. Kim yemek yapmak için tarife ihtiyaç duyar diye düşünüyorsanız da mutlak suretle yanılıyorsunuz demektir. Yemek Yaparak Para Kazanma fikri aslında yemek tarifinden kazanç sağlamak olabilir. Ülkemiz bölgelere ayrılmış yemek tarifleri ile doludur. Yani Karadeniz’de yaşayan birisi Mardin yemeklerini bilmez. Bu nedenle internetten bakıp nasıl yapıldığını anlaması gerekmektedir. Ya da şu var yeni evlenen bayanların büyük bir kısmı yemek yapma konusunda internetten destek almaktadırlar. Yani ziyaretçi sorunu yaşamayacağınız bir web sitesi ile kazanç sağlayabilirsiniz. Bu nedenle web sitesi açarak para kazanma makalemizi de okumanızı ön görmekteyim.

Ayrıca Topraksız Tarım Hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarifleri Paylaşalım Kitlemizi Oluşturalım

Hemen bir blog açalım ve tariflerimizi bir bir paylaşalım. Site açmayı bilmiyor isek bu konuda yardıma ihtiyacınız var ise yorum kısmına yazınız yardımcı olunacaktır. Açtığımız sitede günlük olarak yapmış olduğumuz yemeklerin resimlerini çekelim ve yapılış tariflerini detaylı olarak yazalım. Fazladan bir çalışma yapmayacağımız için, yani normal günlerde yapacağımız yemeklerin tariflerini paylaşacağımız için çok fazla maliyet sorunu yaşanmayacaktır. Daha sonra sosyal medya yı kullanarak sitemizin tanıtımını yapalım. Henüz para kazanmaya başlamadık. Günlük ziyaretçi sayımız arttıkça takip eden sayımızı da instagram sayfamızdan arttırmaya çalışalım. Yapacağımız rutin çalışmalar sonucunda bir yıl gibi kısa bir zamanda aylık bir asgari ücret kadar ek gelir yakalamamız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra eğer beklenilen kitleyi yakalarsak sponsor olmak isteyen gıda üreticileri ile reklam anlaşmaları yapılabilecektir. Mesela bir un üreticisi tariflerinizde kendi unlarının reklamını yapmanız için sizinle reklam anlaşması yapmak isteyecektir. Bunlar da size artı ek gelir sağlayacaktır. Ev hanımı hem yemek yapacak hem de para kazanacak üstelik yemeklerde kendisinde kalarak.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın