Tiktoktan Para Kazanmak

 Tiktoktan Para Kazanmak

Tiktoktan Para Kazanmak

Tiktoktan ne kadar para kazanılır sorusunun yanıtını öğrenen birçok kişi dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Tiktok’a katılarak para kazanma yöntemlerini araştırmaya başladı. Türkiye’den de çok sayıda kullanıcıya sahip olan platform, günümüzde hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi üyelerin belirli takipçi sayısına ulaşması ve ürettikleri içeriklere göre kazanç elde etmeleri sağlanmaktadır.
İlk defa 2016 Eylül ayında Çin’de piyasaya sürülen uygulama, Byte Dance şirketi tarafından geliştirilmiş bir projeydi. Douyin adıyla Asya’da büyük başarı elde eden platform, kısa bir süre sonra büyümesini hızlandırarak Endonezya’da piyasaya sürüldükten sonra popülerliğini katlamış ve Tiktok adıyla global pazara uygun olarak dünya genelinde yayılmaya başlamıştır. Kullanıcıların Tiktoktan para kazanmak için ürettikleri içerikler dünya gündeminde ilk sıralarda yerini almasının ardından birçok kişi için yeni bir gelir kapısına dönüşmüştür.

Tiktoktan Ne Zaman Para Veriyor?

Tiktoktan para kazanma şartları arasında tahmin edileceği üzere takipçi sayısı en önemlisi ve ilk şartlar arasında yer almaktadır. Canlı yayın açarak para kazanmak için öncelikle en az 1.000 takipçi sayısına sahip olunması gerekir. Canlı yayın açmak veya sponsorluk anlaşmaları yapmak için en az 50 bin takipçi olması şarttır. Hediye puan kazanma yöntemi ile Tiktok üzerinden para kazanmak isteyenler, 100 – 1.000 puan arasında içerik üretimine bağlı olarak değişmekle beraber, hesapta 20 dolar bakiye birikmesi halinde çekim işlemleri yapılabilmektedir.
Canlı yayın özelliğinin gelmesinin ardından kullanıcılar canlı yayın açarak bağış ve ücretli hediyeler ile ciddi oranda gelir elde edebilmektedir. Jeton ve hediyeler ile belirli limitlerde elde edilecek bakliye için Tikton, içerik üreticisi olarak kabul ettiği kişilere para vermektedir.

Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktoktan para kazanma yöntemleri temelde takipçi sayısı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle ilk hedefinizin organik bir takipçi kitlesi edinmek olduğunu unutmayınız. Takipçi sayısını artırmak için düzenli ve mümkünse kaliteli içeriklerin üretilmesi son derece önemlidir. Günümüzde Infulencer olarak tanımlanan internet ünlüleri, Tiktok’u oldukça etkin biçimde kullanarak yüksek meblağlar elde etmektedir. Uygulama üzerinden para kazanmak için bu yöntem de bir seçenektir.

Kullanıcıların Tiktoktan para kazanmak için tercih edebilecekleri başlıca yöntemler şunlardır:

  • Canlı yayın ile bağış almak.
  • Sponsorluk ve satış ortaklıkları yapmak.
  • Hesabı büyüterek satışa sayfayı satışa sunmak.
  • E – ticaret yapmak.
  • Düzenli ve kaliteli içerik üretmek.

Bu yöntemlerin her biri belirli bir takipçi kitlesine ulaşıldıktan sonra etkili olacaktır. Öte yandan izlenme sayısına değişmekle birlikte, 1 milyon izlenme için ortalama 7 bin liranın üzerinde bir gelir elde edilmesi de mümkündür.

Tiktoktan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Tiktoktan para kazanmak için takipçi sayınızın en az 1.000 kişi olması gerekmektedir. Öte yandan izlenme sayılarına göre videolardan para kazanmak da mümkündür. Örneğin, 100 bin izlenme için 5 dolar gibi bir gelir elde edilmesi mümkündür. Beğeni yoluyla para kazanmak için de yine takipçi sayısının belirli bir seviyeye ulaşmasının ardından canlı yayın açılarak beğeni ve bağış/hediyeler ile para kazanılabilir. Tiktoktan para kazanmak istikrarlı bir şekilde içerik üretilmesi halinde kısa sürede gerçekleşecektir.

Tiktoktan Para Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Türkiye’de Tiktoktan para kazanma oldukça kolaydır. Kaliteli ve özgün içerik üreten kişilerin kısa sürede popülerliği ve takipçi sayısı artacaktır. Sanıldığının aksine dans videoları çekmek, absürt içerikler oluşturmak veya çıplaklık, şiddet gibi unsurları kullanarak içerik üretmek para kazanmanızı sağlamadığı gibi çeşitli sorunların da ortaya çıkmasına neden olacaktır. Para kazanmak için ilk olarak ilgi alanlarınıza göre hangi kategoride içerik üreteceğinize karar verin. Ardından doğru hedef kitle için özgün içerikler ile düzenli bir şekilde üretime başlayabilirsiniz. Bu yöntem ile kısa sürede organik bir büyüme elde edilecektir.

Tiktoktan Para Kazanma Nasıl Açılır?

Tiktok’ta para kazanma aktif etme işlemleri için takipçi sayısının karşılanması gerekir. Bu şartın sağlanmasının ardından Tiktok uygulamasına giriş yaparak para kazanma seçeneği aktif edilebilir. Tiktok’tan para kazanmayı aktif etmek için:

  • Ekranın altında yer alan ‘’+’’ simgesine dokunun.
  • Live seçeneğini sola kaydırarak yayın bölümünü açın.
  • Başlık girerek canlı yayına başlayabilirsiniz.

Tiktoktan para kazanmak için ilk yayını bu adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın