Oto Ekspertiz Bayilik Başvuru Şartları

 Oto Ekspertiz Bayilik Başvuru Şartları

2019 yılının Nisan ayında oto ekspertiz yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir. Çünkü Türkiye ikinci el araba alış satışında pazarı aktif olan bir ülkedir. Alıcı ve satıcıların ilerde sorun yaşamaması adına ve kötü niyetli satıcılara yer vermemek adına satış işlemlerinde istenilen belgelere yetkili olan ekspertiz merkezlerinden alınacak raporda eklenmiştir. Böylelikle satışı yapılacak olan araçların kilometresinin düşürülmesi ya da arızasının saklanması gibi durumlar ortadan kalkmış olmaktadır. Oto ekspertiz raporunun zorunlu hale getirilmesi ile bu işi yapanların önü açılmıştır ve birçok firma oto ekspertiz bayilik vermeyi hızlandırmıştır. Oto ekspertizliği için bayilik veren firmalara da yeni standartlar getirilerek düzenleme yapılmıştır.

Neden Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu Ve Önemlidir?

Sözlü beyana dayanılarak araç alış satışlarında sonradan yaşanan sıkıntılar ve beraberindeki masraflar mağduriyete sebep olmaktadır. Bazı kötü niyetli satıcılar arabanın hasarını saklamakta veya aracın kilometresini düşürmektedir. Dolayısı ile alıcı kendi tecrübesi ile ve satıcının sözüne inanarak yaptığı alışverişte sonradan mağdur olabilmektedir. Araçta boya var ise, parçaları yıpranmış veya değiştirilmiş ise bunlara maalesef gözle görülmemektedir.

İşte oto ekspertiz bu durumda devreye girmektedir. Araçta mevcut bulunan sıkıntıları gün ışığına çıkarmakta ve kesin olarak aracın durumunu ortaya çıkarmaktadır. Haklılığınızın korunması için muhakkak oto ekspertizden rapor alınmalıdır. Belli başlı firmaların vermiş olduğu oto ekspertiz bayilik sayesinde artık birçok yerde aracı rahatlıkla kontrol ettirebilirsiniz.

oto ekspertiz bayilik

Ayrıca Tavuk Dünyası Franchise-Bayilik Şartları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Araç alış satışlarında Nisan 2019’da istenilen belgelere eklenerek zorunlu hale getirilen ekspertiz raporu için bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Otorapor: Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firma uzman kadrosu ve yılların tecrübesi ile bayilik vermektedir. Hem bayilik verip hem desteklemektedir. Hem web hem yazılım desteği vermekle beraber çalışacak personellere de danışmanlık yapmaktadır. Hedef bölgesi Türkiye ve Orta Doğu Avrupa olan firma  bayilik açılışı maliyetini minimum 300.000,00 TL olarak belirlemiştir.
  • Pilot Garage: güvenilir bir şekilde araç alış satışı yapmak isteyen herkese bayilik imkânı sunarak yılların vermiş olduğu tecrübe ile hizmet vermektedir. Her geçen gün bayi ağını genişletmektedir. Raporlu sunumları ile kesinlik sağlamaktadır.

Bu firmaların yanında Dynobil, Dynomoss, Eft Oto, Hospitacar, Code Oto, Oto Eksperim gibi birçok firma oto ekspertizlik bayilik vermektedir. İşlemlerde ilk baştan en sona kadar bayilik verilen firmalara destek sağlanmakta ve danışmanlık vermektedirler. Güvenli araç alış satışı için en doğru kararı verebilmek adına yukarıdaki oto ekspertizlerden birini tercih edebilirsiniz.

Oto Ekspertizlik bayilik başvurusu için buraya tıklayınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın