KOSGEB Destek Hattı Nedir?

 KOSGEB Destek Hattı Nedir?

KOSGEB destek hattı; yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin veya mevcut işletmesini büyütmek geliştirmek isteyen KOBİ’lerin, destek programlarından faydalanabilmeleri için oluşturulmuş sesli çağrı iletişim kanallarından oluşmaktadır. KOSGEB desteklerinden faydalanabilmek için girişimcilerin veya KOBİ’lerin belirlenmiş şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Destek hattı bu süreçte KOSGEB destekleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunarak hizmet sunmaya deva etmektedir.

KOSGEB destekleri genel itibari ile NACE Kodu ile belirlenmiş bütün sektörlere sunulmaktadır. Destek miktarları, desteğin niteliği veya KOSGEB destek unsurlarına ait tüm bilgilere, destek hattı aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Girişimcilerin KOSGEB desteklerinden faydalanma sürecinde, bilgi eksikliğini giderme, gerekli yönlendirmelerde bulunma veya mevcut başvurunun durumu hakkında bilgi sağlamak amacıyla hizmet sunmaktadır. KOSGEB destek hattı 7/24 iletişime açıktır. Ayrıca yoğunluk olması durumunda e-posta yazışma kanalları ile hizmet vermektedir.

KOSGEB İletişim Numarası Nedir?

Destek hattı genel itibari ile çağrı merkezi sistemini kullanarak hizmet sunmaktadır. KOSGEB Kredi Danışma ve Destek Hattı iletişim numarası 444 1 567 olarak atanmıştır. Mevcut başvurunun durumu veya başvuru sonucu hakkında bilgi almak için mesai saatleri içinde iletişime açıktır. Mesai saatleri dışında ise KOSGEB destekleri hakkında bilgi sunulmaktadır. Türkiye’nin her yerinden veya her bölgesinden iletişime açıktır. Resmi tatiller dâhil kesintisizi hizmet vermektedir.

kosgeb destek hattı

KOSGEB Destek Hangi Alanlarda Hizmet Sunar?

KOSGEB çağrı merkezi genel olarak, KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme hizmetleri sunmaktadır. KOSGEB destekleri ise birçok aşamadan ve unsurdan oluşması sebebi ile KOBİ’nin uygunluğu ve denetimi üzerinden gerçekleşmektedir. KOSGEB destek hattı ile sunulan hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

  • Hangi sektörlerin KOSGEB tarafından desteklendiği
  • KOBİ’lerin ilgili desteğe ait başvuru durumu
  • KOBİ’lerin destek unsurlarına ait uygunluğu
  • KOSGEB destek miktarı veya destek tutarları
  • KOBİ’lerin KOSGEB başvuru sonuçları
  • KOSGEB destekleri hakkında tüm detaylı bilgilendirmeler

KOSGEB çağrı merkezi kanalları aracılığı ile her türlü soru veya öneride bulunulmaktadır. İlgili desteğe ait taşınması gereken şartlar, destek tutarları veya KOSGEB üyeliği var ise kısa süre içinde KOBİ denetiminde bulunularak nihai sonuca ulaşılabilmektedir.

KOSGEB Destek Üzerinden Başvuru İşlemleri

KOSGEB çağrı merkezi, KOSGEB destekleri ve hizmetleri hakkında kullanıcılara tam bilgi sağlamak amacı ile kurulmuştur. Destek hattı üzerinden mevcut başvurunun durumu, üyelik sorgulama veya pasif üyeliği aktifleştirme gibi hizmetler sunulmaktadır. KOSGEB destek hattı bu yönü ile veri tabanında kaydı bulunan her KOBİ için sesli başvuru işlemleri sağlamaktadır. Fakat KOSGEB veri tabanında kaydı bulunmayan veya üyeliği belirli sebeplerden dolayı silinmiş olan kullanıcılar için sadece soru veya şikâyet gibi alanlarda hizmet sunmaya devam etmektedir. KOSGEB başvuruları ise genel itibari ile bazı şartların taşınması ile mümkün olmaktadır. KOSGEB aktif üyeliği bulunmayan hiçbir girişimci veya KOBİ KOSGEB çağrı merkezi üzerinden destek unsurlarına ait başvuru işlemi gerçekleştiremez. Fakat üyelik işlemi başlatabilmektedir. Üyelik işlemi ön işlem olarak tamamlanmasının ardından, KOSGEB danışmanları destek unsurları hakkında detaylı bilgilendirmede bulunmaktadır.

Ayrıca Kaç Çeşit Yatırım Fonu Vardır ? adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın