Oto Lastik Bayiliği Veren Firmalar 2020

 Oto Lastik Bayiliği Veren Firmalar 2020

2020 yılında oto lastik bayiliği veren firmalar içerisinde bazıları şunlardır:

  • Lassa
  • Petlas
  • Continental
  • Goodyear
  • Michelin

Oto lastik bayiliği veren firmalar; başvuru sahiplerinden yüksek yatırım sermayesi ve büyük kiralık dükkanlar talep etmektedirler. Sektör hakkında tecrübesi olanların bayilik başvurusu yapması gerekmektedir. Müşteri portföyünü devamlı geliştiren, sorumluluk sahibi olan, işletme teminatı verebilecek, sadece bayilik alınan firmanın ürünlerinin satışını yapacak bayiler aranmaktadır. İşletmenin kurulum giderlerini bayilik başvurusu yapacak olanların karşılamaları gerekmektedir. Ortalama 300.000 TL civarında bir sermayeye sahip olunması gerekmektedir.

Lassa’dan Oto Lastik Bayiliği Almak

Lassa bayiliği alabilmek için yaklaşık 400.000 TL’lik bir yatırım sermayesine sahip olunması gerekmektedir. Sabancı Holding’e ait olmakla beraber günümüzde 75 ilin içerisinde aktif bayileri vardır.

Lassa’dan bayilik almak zor olabilmektedir. Franchiseleri, kendi sektöründe uzun senelerdir faaliyet gösteren bayiler olmaktadır. Bu sebeple hali hazırda deneyimli bayileri olduğu için bayilik başvurusu yapanları da sıkı bir şekilde değerlendirmeye almaktadır. Lassa, en doğru yatırımcıya ulaşabilmeyi hedeflemektedir.

Petlas Oto Lastik Bayiliği

Petlas bayiliği almak isteyenlerin ortalama 300.000 TL’lik bir yatırım sermayesine sahip olmaları gerekmektedir. Yatırımcılar bayilik taleplerini ilettikten sonra doğrudan Petlas yetkilileri ile görüşmektedirler. Franchise adaylarında sektöre hakim olma özelliği aranmaktadır. Mevcut iş sektörleri içerisinde taşıtların olması ve sektörde oldukça deneyimli olması şartlarını sağlayanlara bayilik verilmektedir.

Oto lastik bayiliği veren firmalardan biri olan Petlas’ın Anadolu’da 500’e yakın bir sayıda bayisi bulunmaktadır. Günümüzde özellikle yayınlanan reklamları ile dikkatleri üzerine çekmiş olan bir firmadır. Reklamlarının yanı sıra franchise tanıtımlarını da devam ettirmektedir.

Ayrıca iddaa bayiliği nasıl alınır, şartları nelerdir? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Continental Oto Lastik Bayilik Başvurusu

Continental bayiliği almak isteyenler, zorlu bir başvuru süreci ile karşılaşmaktadırlar. Günümüzde Continental bayiliği almış olanlar oldukça uzun yıllardır Continental’in bayiliğini yapanlardır. Bu sebeple sektör hakkında bilgisi ve tecrübesi olanların bayilik başvuruları kabul edilebilmektedir.

Continental; Türkiye’ye oldukça büyük oranlarda yatırım yapan bir firmadır. Dünya çapında önemli lastik markaları arasında sayılmaktadır. Türkiye’de 60 şehirde hali hazırda bayileri olan bir firmadır.

Goodyear Oto Lastik Bayilik Sistemi

Goodyear bayiliği almak isteyenler; lastik markaları içerisinde en kapsamlı bayilik sistemi ile karşılaşmaktadırlar. Yaklaşık 350.000 TL civarında bir yatırım sermayesi olanların başvuruları değerlendirilmektedir. Merkezi Amerika Birleşik Devleti olmasına karşı Türkiye’de de üretim noktası bulunan bir lastik firmasıdır. Oto lastik bayiliği veren firmalardan biri olan Goodyear; üretim noktasından bayilere lastik dağıtımı yapmaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın