Dominos Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

 Dominos Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?

Dominos Pizza, 1960 senesinde Thomas Monaghan tarafından ABD merkezli kurulmuş uluslararası pizza dağıtım şirketidir. ABD’nin ikinci en büyük pizza zinciri olurken, dünyanın en büyük evlere dağıtım yapan firması olarak faaliyet gösterir. Türkiye’deki ilk şubesini 1996 senesinde Ulus semtinde açmıştır. Pizza sektörü ile evlere servis anlayışını tanıştıran şirkettir. Sipariş verildikten sonra 30 dakika içerisinde teslimat yapmayı ilke edinmiştir. Dominos bayilik alarak Dominos’un özel tariflerinin hem dükkanınıza gelen müşterilere hem de sipariş verenlerin adreslerine teslimatını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bayilik için yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü ortalama 3 sene içerisinde %18 kar ile sağlamış olursunuz.

Dominos Bayilik Şartları Nelerdir?

Dominos bayiliği şartları aşağıda verilmiştir:

  • İşletmenin başında duracak olan başvuru sahibinin minimum %51 hisseye sahip olan taraf olması istenecektir.
  • Dominos’un verdiği teorik ve pratik eğitimlerin başarı ile tamamlanması gereklidir.
  • İskanı alınmış, kamu kurum ve kuruluşlarından yana karşılaşılabilecek bir problemi olmayan dükkanlar için Dominos onay verir.
  • En az 80 metrekare ve en fazla 150 metrekare olan dükkanlar için bayilik alabilirsiniz.
  • Dükkanın ön cephesinin en az 5 metre olması gereklidir.
  • Dükkan için tavan yüksekliğinin 2.70 metre olması gerekiyor.
  • Dominos şubesi olarak düşünülen dükkanın araç giriş çıkışı olmalıdır. Özellikle servis araçlarının rahat bir şekilde girip çıkması gerekmektedir.
  • Bununla birlikte motor park yeri olan dükkanlarda size artı özellik kazandıracaktır.
  • Dominos köşe dükkanları onaylar. Ayrıca ana cadde üzeri olan, kesişen ara cadde üzerinde bulunan ve düz ayak olan dükkanlar için yapılan başvuruları da kabul eder.
Dominos Bayiliği Nasıl Alınır?, Franchise Bedeli Ne Kadar?, Dominos Bayilik Alma Şartları

2020 Dominos Franchise Bedeli Ne Kadar?

Dominos franchise ücreti 250.000-270.000 USD + KDV’dir. Fakat her şey dahil kurulum bedeli olan bu fiyat aralığı; kiralanan dükkanın metrekaresine, cephesine, kiralandığı zamanki durumuna ve beklenen iş kapasitesine göre değişiklik gösterir.

Dominos Bayiliği Nasıl Alınır?

Dominos bayiliği almak için https://franchisefirsatlari.dominos.com.tr/ adresi üzerinden başvuru formu doldurularak ön başvuru iletebilirsiniz. Ayrıca telefon yolu ile de franchise için ön görüşme yapabilirsiniz. Fakat Dominos, franchise başvurusunda bulunduktan sonra sizi değerlendirmek için dükkan deneyiminizi isteyecektir. Başvurduğunuz dükkan için sizden bölgede fizibilite çalışması yapmanız ve bu çalışmaları sunarken iş planınızı da Dominos yetkililerine anlatmanız gerekiyor. Bununla birlikte başvurunuz onaylanırsa sizden eğitim ücreti istenecektir.

Dominos’un belirlediği eğitim şubelerinde, eğitim koçları eşliğinde şubede çalışacak olan her personel ve şube sahibi eğitim alır. Bunun dışında dükkanın tadilat işleri için rölöve sunmanız gerekiyor. Sonrasında mimari çalışmaların başlangıcı gerçekleşecektir. Son aşama ise dükkan çalışanlarıdır. Dominos kendi belirlediği çalışanlar ile sözleşme imzaladıktan sonra faaliyete geçmenizi isteyecektir.

Dominos’un Kaç Tane Bayisi Var?

Dominos bayi sayısı, Türkiye için 530’dur. Türkiye’deki ilk franchise şube 2000 senesinde açılmıştır. Dünyadaki 10.000’inci şubesini Türkiye’de açmış olan Dominos’un şu an dünyada 14.000’den fazla şubesi vardır. Toplamda 85 ülkede hizmet veren bir firmadır. Türkiye’de ise 69 şehirde faaliyet gösterir.

Dominos Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir? Dominos müşteri hizmetleri telefon numarası, 0212 280 96 36’dır. Şikayet ve öneri hattı; 0850 755 33 22’dir. info@dominospizza.com.tr adresi üzerinden Dominos ile ilgili istek, şikayet ve talepler iletilebilir.

Ayrıca Getir Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar?  adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın