Vodafone Bayilik Alma Şartları Hakkında

 Vodafone Bayilik Alma Şartları Hakkında

Vodafone, 1991 senesinde Ernest Harrison ve Gerald Whent tarafından kurulmuş olan Birleşik Krallık merkezli bir telekomünikasyon şirketidir. 2005 senesi ile beraber, Vodafone Telsim’in Türkiye ve KKTC operasyonlarını TMSF’den satın alarak Türkiye’de faaliyete geçmiştir. Genişleyen kapsama alanı ve çeşitlenen mobil hizmetleri ile beraber Türkiye’nin en fazla tercih edilen operatörlerinden biridir. Dolayısıyla bayilik veren firmalar arasında en çok tercih edilen firmadır. Vodafone bayilik alarak Vodafone ürün ve hizmetlerinin satışını yapabilir ve prim usulü kar elde edebilirsiniz. Telefon satışı, fatura ödemesi ve TL yüklemesi gibi işlemler Vodafone bayilerinin en fazla kar sağladıkları işlemlerdir.

Vodafone Bayilik Şartları Nelerdir?

Vodafone bayiliği şartları aşağıda verilmiştir:

 • Yeterli sayıda personel çalıştırılmalıdır.
 • Bayi kurulum masraflarının tamamı bayilik almak isteyen kişiye aittir.
 • Vodafone bayilerinde verilen hizmette müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır. Bu yüzden bayiniz kurulduktan 6 ay sonra genel merkez tarafından denetlemeniz yapılacaktır. Bayinin denetlemeden geçmiş olması durumunda, bir üst bayilik statüsüne geçebilirsiniz.
 • Bayiliğin alınabilmesi için teminat göstermeniz istenecektir.
 • Bayi personellerinin çözüm odaklı ve insan ilişkileri kuvvetli olan bireylerden seçilmesi gereklidir.
 • Vodafone bayisinde farklı bir markanın ürünlerinin satışını veya reklamını yapamazsınız.
 • Bayide kurumsal portföy oluşturulmanız gerekecektir.
Vodafone Bayiliği Nasıl Alınır?, Franchise Bedeli Ne Kadar?, Vodafone Bayilik Alma Şartları

2020 Vodafone Franchise Bedeli Ne Kadar?

Vodafone’un Vodafone Silver, Vodafone Shop ve Vodafone Store olmak üzere 3 farklı bayilik modeli vardır. Vodafone bayilik almak isterseniz önce en düşük maliyetli olan Vodafone Silver bayiliği verilecektir. En alt kademe bayilik sisteminde franchise bedeli 25.000-30.000 TL aralığında değişir. Yapılan denetimler sonucunda bayi performansına göre üst bayilik sistemlerine geçilebilmesi mümkündür. Store için franchise bedeli ise, 400.000-500.000 TL aralığındadır.

Vodafone Bayiliği Nasıl Alınır?

Bayilik almak için Genel Merkez ile iletişim kurabilirsiniz. 0542 542 00 00 numaralı telefon ile iletişime geçerek ya da Vodafone Plaza’ya giderek bayilik başvurusu ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz. Vodafone Plaza’nın adresi ise; Büyükdere Caddesi No:251 Maslak 34398 İstanbul’dur. Gitmeden önce randevu alınması gereklidir. Bayilik başvuruları Vodafone Bölge Müdürlükleri tarafından incelenmektedir. Her bayinin tipine, yatırım bedeline göre şartlar ve gerekli evraklar farklılık gösterdiği için Bölge Müdürlüklerinin yönlendirmesine göre ilerlenmelidir. İster görüşmede ister Vodafone’un sitesi üzerinden başvuru formu doldurularak ön başvuru yapabilirsiniz. Vodafone başvuru formunda istenen bilgiler şunlardır:

 • Ad soyad
 • Başvuru sahibinin adresi
 • İrtibat numarası
 • Şirket ismi
 • Şirketin vergi numarası
 • Bayilik almak istediğiniz mağazanın açık adresi

Vodafone bayilik görüşmeleri yapılırken başvuru sahibinin sektör tecrübesi, sermaye durumu ve açılacak olan mağazanın boyutu gibi kriterler göz önünde bulundurularak görüşme sonlandırılır.

Vodafone’un Kaç Tane Bayisi Var?

Türkiye’deki Vodafone bayi sayısı 1.260’dır. Ayrıca Vodafone’un Türkiye’de 75 engelsiz mağazası ve 1 adet engelsiz stantı vardır. Türkiye’nin ikinci en büyük mobil iletişim şirketi olma özelliğini taşır. Yurt dışında 150 ülkede hizmet veren operatör, 23 ülkede bizzat hizmet verirken bazılarında da yerel operatörlere ismini kullandırarak hizmet vermeye devam eder.

Vodafone Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Vodafone müşteri hizmetleri telefon numarası, 0850 542 0 542’dir. Franchising anlaşmaları ile ilgili şikayet, itiraz ya da iptal dilekçesi hazırlanmışsa, dilekçe Vodafone Genel Müdürlüğüne iletilmelidir. Vodafone iletişim ve franchising anlaşmalarıyla alakalı bilgi edinmek. Şikayet oluşturmak. İstek ve dileklerinizi iletmek için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın