Altın Yatırımı Nasıl Yapılır? Nereden Alınır?

 Altın Yatırımı Nasıl Yapılır? Nereden Alınır?

Herkesin güvenilir ve yükselişte olarak gördüğü altın yatırımı ülkemizde oldukça popüler. Görüşlerin yanında gerçekten oldukça hızlı yükselen bir yatırım aracı olan altın talebin de artmasını sağlıyor. Düğünlerde ve önemli günlerde takı olarak gördüğümüz altın aslında oldukça iyi bir yatırım aracı. Fakat altın yatırımı ülkemizde biraz yanlış anlaşılıyor. Bu yazımızda altın yatırımı nedir ve hangi yollarla yapılabilir sorularını cevaplayacağız.

Altın Yatırımı Çeşitleri

Eski zamanlarda altın yatırımının sadece kuyumcudan alınarak yapılması durumu mevcuttu. Fakat gelişen teknoloji ve bankaların politikaları ile şu an online olarak altın alım satımı yapmak mümkün. Bunun yanında fiyat değişimleri, uzun vadeli ve kısa vadeli yatırım gibi konularda oldukça öneme sahip.

Ayrıca Evden Yapılabilecek Sermayesiz Ek İşler 2002 Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

altın nereden alınır

Kuyumcudan Altın Almak

Kuyumcu bir nevi tekel sayılabileceği için, alacağınız altının fiyatı mevcut altın fiyatına oranla daha fazla olacaktır. Bunun yanında altını satmak istediğinizde de kuyumcu mevcut fiyatlardan düşüğe almak isteyecektir. Eğer ki başka alternatifiniz bulunmuyorsa fiyat kaybını göz önünde bulundurmadan satış yaparsınız. Fakat bu yöntemlerin eskimesi ile kuyumcudan altın almak artık bir yatırım amacından ziyade, düğün gibi organizasyonlar için kullanılmaktadır.

Vadeli/Vadesiz Altın Hesapları

Uzun ve kısa vadeli yatırımcılar için bankaların sağlamış olduğu altın hesapları ile altın yatırımı yapabilirsiniz. Bu sayede yatırım yaptığınız altından tam verim alabilir, hedeflediğiniz konumlara ulaşabilirsiniz. Varlıklarınızı sürekli kontrol edebilir, istediğiniz zaman yatırımınızı nakite çevirebilirsiniz. Altın hesapları, günümüzde en çok kullanılan altın yatırımı yöntemi olarak bilinmektedir.

Online Yatırım

Günümüzde internetin gelişmesi ile birçok borsa internet platformunda yerini aldı. Bu sebeple anlık olarak 7/24 istediğiniz varlığın ticaretini yapabilmeniz mümkün. Güvenilir borsalara kaydınızı yaptırarak hemen alım satım yapmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz uzun vadeli yatırım yapabilir, isterseniz anlık al/sat işlemlerine girebilirsiniz.

Bu 3 yatırım yapma yöntemleri kendi içlerinde de birçok farklı yatırım yöntemleri barındırmaktadır. Fakat günümüzde en çok tercih edilen yöntemler çevrimiçi borsalar ve banka yatırımlarıdır. Paranızı nasıl değerlendirmek istediğinize göre seçimizi yapabilir ve yatırımınıza bugün başlayabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın