Starbucks Bayilik ve Şartları Hakkında

 Starbucks Bayilik ve Şartları Hakkında

Kahve birçok insanın yaşamında başlı başına büyük bir teşkil ediyor. Hemen her alanda olduğu gibi bu alanda da çok ciddi gelişmeler söz konusu. Nitekim günümüzde artık 3. Nesil kahve olarak adlandırılan bir özel kahvecilik anlayışı var. Ülkemiz açısından baktığımızda ise Türk kahvesi için denebilecek çok şey. Keza menengiç kahvesi için de. Ama bunun yanında bir de dünyaca ünlü kahve firmaları var. Onlar da son dönemlerde bayilik zinciri veriyor ve dünya çapında kahve kültürünün oluşmasına sebep oluyorlar. İşte onlardan bir tanesi de Starbucks bayilik verme işlemleri.

Bu konu hakkında detaylı bilgi vermeden önce Starbukcs firmasını tanıtmak gerekir ise Amerika Birleşik Devletleri menşeili olan bir firmadır. Dünyanın en büyük kahve dükkanları zinciridir. Kuruluş yılı olarak da karşımıza 1971 senesi çıkar. Çevreye duyarlı, etik kaynak kullanımına özen veren, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, topluma katkı sunmayı kendine görev edinmiş olan bir markadır. Yani yarım yüzyılı aşkın bir süredir insanların gidip kahve içtiği marka değeri son derece yüksek, adeta buraya giden insanlara ekstra prestij getiren bir adres. Bu yüzden de dünyanın her yerinde girişimciler bu markanın bayiliğini almaya çalışıyorlar.

Starbucks Bayilik

Ayrıca Defacto Bayilik Maliyet ve Şartları Hakkında bilgiye paramatix.com üzerinden ulaşılabilir.

Starbucks Bayilik Koşulları Nelerdir?

Starbucks bayilik almanın da bu noktada belli başlı kriterleri var. Öyle çok kolayca alınması mümkün olmuyor. Firma kendi çalışma prensiplerince belli aracı firmalar vasıta ile bayilik vermektedir. Ülkemiz için firmanın çalıştığı kurum Shaya isimli firmadır ve bu firma Türkiye’Nin neresinde olursa olsun bayilik açmak isteyenler ile gerekli iletişimi kurarak bu çalışmayı yapmaktadır. Firmanın imajına uygun, ilgili şartları yerine getirebilecek, markayı tanıyan kişilere yapılan sözleşmeler dahilinde bayilik verilmekte ve sürekli olarak bayilik verilen firmalar kontrol edilmektedir.

Böylesi bir bayilik kazancı oldukça yüksektir. Biraz da markanın ürün gamına tüm bu bilgilerden sonra bakacak olursak, çok değişik türden üçüncü nesil soğuk ve sıcak kahveler vardır. Bunun yanında bu kahve dükkanlarında satılan özel kahve dışında içeçecekler, kurabiye tarzı atıştırmalıklar da bulunabilmektedir.  Kurallara uygun hareket etmeyenlerin ise bayiliği anında iptal edilir.

Starbucks Bayisi Olmanın Avantajları

Starbucks bayilik koşulları hakkında üstte bu bilgileri verdikten sonra biraz da neden özellikle bu markanın bayiliğini almalı derseniz kazancı diğerlerine göre çok daha yüksektir. Üstelik en baştada da ifade edildiği gibi çok ciddi bir prestij olgusudur. Standart bir müşteri grubu vardır bu yüzden müşteri bulmak asla zor değildir. Daha az riskli bir iş alanıdır.

Starbucks Bayilik başvurusu için buraya tıklayınız.


Yapılan Yorumlar
  • ibrahim dedi ki:

    Gloria bayilik ücreti daha uygun olabilir. Tercih olarak hangisini seçmem gerekli sizce ?

Bir Yorum Yapın